Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fantastik kitap önerileriniz (güncel olup olmaması önemli değil) nelerdir?

Açıkçası uzun zamandır kitap okumadığımı farkettim ve küçüklüğümde okuğum o Harry Potter, Spiderwick günceleri gibi fantastik kitapları okumak istedim. Eğer yardım etmek isterseniz ilgi alanını daha da daraltmak isterim. Her ne kadar fantastik sevsem de kitap okurken Diablo veya Lord of the Rings gibi orta çağ savaşlarını anımsatan kitapları sevemedim. Bir de vampir ve kurtlara karşı hafif alerjim var(anladınız siz benim ne demek istediğimi)Bu sana gider diyeceğiniz kitaplar varsa durmak isterimDüzenle
3 sene önce severek okumuştum "Açlık oyunları" kitap serisini. Öneririm.
 • Paylaş
 • Harry Potter Serisi - J.K.Rowling
Harry potterla büyümüş biri olarak kesinlikle tavsiye ederim kitapları artı filmleri her şeyiyle mükemmeldir bu seriyi bilmeyen olduğunu sanmıyorum ama ben 2001 de izlemiştim ilk film çıktığı zamandan itibaren o zaman da 1. Sınıfta bi çocuktum böyle böyle her sene bir film izleye izleye büyüyünce daha da bi etkileyici tabi ki o yüzden bazen geç başlayanlara çocuksu geliyo ama inanın doğru kademede level atlayarak ilerliyo ve çok zevk alacağınızı garanti ediyorum.
 • Percy Jackson ve Olimposlular Serisi ve devamı olan Olimpos Kahramanları Serisi - Rick Riordan
Yunan mitolojisini sevdiren bir seri bence ilk seri öyle mükemmel bitiyo ki devam serisi de bi o kadar heyecanlı hiç sönük kalmıyo fantastiklerde en önemli kitaplardan bence filmlerinden henüz ikisi çıktı kitaplardan sonra filmlerle çok güzel oluyo özellikle başrol oyuncusu logan lerman olunca.
 • Çember Serisi (Yeşil-Siyah-Kırmızı-Beyaz) - Ted Dekker
Bu seri bir ilginç ilk dikkatimi kapaklardan dolayı çekti kafa karıştırmadan anlatmak isterim ama bu biraz imkansız yine de deneyeyim şimdi mesela ilk kitap diye bir şey yok 4 kitabı bi çember gibi yerleştiriyosunuz yeşilden ya da siyah dan başlamak daha kolay anlamanızı sağlıyo ama istediğinizden başlayın şimdi yeşilden başladığımızı düşünürsek (kitabın ismi yeşil ama kapak beyaz) devamı siyah olan kitaptan (ki bu da ismi siyah kapağı yeşil) devam ediyoruz böyle böyle bi önceki kitap ismi bi sonraki kitabın kapak rengi olarak devam ediyo ve en son tekrar başladığınız kitabı okuyosunuz bir çember oluşturuyo kitap gerçekten çok hoş.
 • Fısıltı Serisi - Becca Fitzpatrick
Meleklerle ilgili bir seri çok klasik gelebilir ama ben çok vampirdi kurt adamdı melekti klasik kitap sevmememe rağmen bu kitap karakteri seni kitaba resmen yapıştırıyo o yüzden severek okuyacağını düşünüyorum.
 • Vampir Akademisi Serisi - Richelle Mead
Vampirlikle alakası olmayan tek vampir kitabı. Tüm kitap boyu belki en fazla 5 kere vampir kelimesi geçiyo vampirlikle alakası olmamasından dolayı ilk kitapta beni aldı farklı bir konusu var aşk fantastik türlü vampirleri koruyan gardiyan türünü anlatan bir kitap ve gerçekten sıkmadan sonuna kadar okutuyo tavsiye ederim.
 • Paylaş
"T. C. Anayasası". Daha fantastiğini bulabileceğinizi gerçekten sanmıyorum.
 • Paylaş
Benim de bir süre önce okuduğum birkaç kitabı önereyim ...
Kitabın ismi : Elif
Yazar : G . Willow Wilson

Zeplin
Yazar : Karin Tidbeck

Aşı
Yazar : Ebru Ojen
 • Paylaş
Yarı fantastik yarı gerçek denilmekte;
Ursula Poznanski'nin Erebos adlı kitabı.
Ben elime aldığımda bırakamadım. Ben bitirdikten sonra okumaya başlayan bir kaç kişi de buna dahil.
 • Paylaş
1

Said Eser, G.aiken (ejderin aşkı)

Eğer ki Ursula Le Guin'i okumamışsan kesinlikle Yerdeniz'i okumanı tavsiye ederim.

İngilizce de okuyabilirim dersen, Michael Marshall Smith'in kitaplarını özellikle Only Forward'ı okumanı şiddetle tavsiye ederim.
 • Paylaş
Ejderha Mızrağı serisi
Unutulmuş Diyarlar serisi
 • Paylaş
Aslında fantastik kitaplara fazla tahammülüm yok. Yüzüklerin Efendisi'ni ikinci kitabın ortasında bırakmıştım ama iki adet fantastik kitabı severek okudum. Ne yazık ikisi de Türkçe olarak yok ama belki yabancı diliniz vardır diye yazayım.

 • The Borribles - Michael de Larrabeiti
amazon.com/Borribles-Borrible-Trilogy-M...
Bu arkadaşlar Londra'da yer altında yaşayan sivri kulaklı bir çeşit anarşist cüceler. Çok sürükleyici kitaplar, bir oturuşta okunuyorlar.

 • Stein und Flöte und das ist noch nicht alles - Hans Bemman

amazon.de/Stein-Fl%C3%B6te-noch-nicht-a...

İngilizcesi de var Stone and the Flute olarak. Ben almanca'dan okumuştum. Çok akıcı, sürükleyici. Bir çocuğun büyükbasından miras kalan flütüyle bir taşın peşinde geçen hayatını anlatıyor. Tabii çocuk büyüyor ve hayatında çeşitli evreler geçiriyor. Fantastik ama kişini kendi hayatından bir çok evreyle özdeşleştirebileceği olaylar dizisi var kitapta.

Ben araştırdım, Türkçe olarak bu kitapları bulamadım, bulursanız buraya ekleyebilirsiniz.
 • Paylaş
Jostein Gaarder - İskambil Kağıtlarının Esrarı
 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

507 Görüntülenme14 Takipçi10 Yanıt