Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fantastik/Bilim Kurgu ağırlıklı, düşündüren, meraklandıran, gizemli, kısmen duygusal, aksiyonun ve komedinin tadında kaldığı, çizimleri kaliteli, mümkünse son 5 yıl içinde yayınlanmış bir anime serisi önerebilir misiniz?

- Ergo Proxy gibi... - FMA gibi... - Serial Experiments Lain gibi.. - Death Note gibi...Düzenle
Uzun bir süre "Simya" yı araştırdım, oradan Paulo Coelho ile tanıştım. İlk okuduğum kitabı The Alchemist oldu. Sonrasında Full Metal Alchemist isimli harika bir anime ile tanıştım. Benim için etkileyici bir yapıt. Ve izlediğim tek Anime Serisiydi.

Daha sonra Death Note ile tanıştım ve Anime'nin yaşama dahil edilmesi gereken bir şey olduğu kanısına vardım. Yalnız bir önerim, eğer izlerseniz L' karakteri artık ortada görünmemeye başladığında bırakın. Çünkü sıkıcılaşıyor.

Anime
  • Paylaş
2

İbrahim Aydın, FMA çok iyidir. İkinci tekrarını bir arkadaşla tek gecede izleyebilmiştik. Sonra üçüncü tekrarını da kardeşimle yapmıştım. FMA: Brodherhood çıkınca dördüncü tekrarı da yapayım istedim. Ama çizimleri değişmiş görünce biraz hevesim kırıldı.

Aykut Kardaş, İlk an çok dramatikti, kardeşini ve uzuvlarını kaybettiği sahne, çemberin etrafında oluşan efektler.

"Naruto" bakmadan geçmemek lazımmış, MTV de bir bölümün yarısını gördüğümde sevdim kopamadım izliyorum :)
  • Paylaş
Nurarihyon no mago:  sennen makyou   => çok eğlenceli çok uçuk :)
The melancholy of haruhi suzumiya _ bilim kurgu ağırlıklı
  • Paylaş
Darker than black
  • Paylaş
Steins Gate'e mutlaka göz atın derim merak istiyorsanız.
  • Paylaş
1

İbrahim Aydın, Bir kaç ay evvel izlemiştim, güzeldi gerçekten. Karakterler ve hikaye akışı çok güzeldi, zevkle izledim. Zaman yolculuğu mantığına biraz abes bir şekilde yaklaşsa da, yine de zaman yolculuğunu işleyen diğer kurgularla (film, dizi, kitap, anime...) karşılaştırınca çok da kötü sayılmazdı.

Dediklerinize pek uymasa da Full Metal Alchemist Brotherhood , Elfen lied, Shingeki no kyojin ve Another gerçekten harika animelerdir. İzlemediyseniz eğer tavsiye ederim
  • Paylaş
1

İbrahim Aydın, Teşekkürler.. Shingeki no Kyojin'e yeni başladım, beğenerek takip edeceğim bir anime olacak gibi... Diğer önerilerinizi izledim ve anlatmak istediğime uyuyor aslında hepsi. Sadece Another, süper güçleri olan lise öğrencisi klasiğindeki karakterler içerdiği için diğerlerine göre biraz daha farklı kalıyor gibi, ama iyidir o da =)

Chobits'e göz atabilirsiniz. 12 yıl önce yayınlanması dışında diğer özellikler aşağı yukarı tutuyor. Bir de aksiyon miktarı tatmin etmeyebilir.

Şimdi farkettim, anime konu başlığının avatarı da bu animenin ana karakteri :)
  • Paylaş
1

İbrahim Aydın, 10 yıl kadar oldu sanırım izleyeli.. çok sevdiğim ilk göz ağrı animelerden birisidir Chobits.. Ama burada tanımlamaya çalıştığım tarz daha az komedi/absürtlük, daha çok mantıklı ve gerçekçi bir kurgu tarzı...

Anime konu başlığının avatarını da kendim ayarlamıştım bu arada =) Yanıt için teşekkürler.

Lain, Paranoia Agent, Evangelion, Shingeki no Kyoujin, RahXephon...

Tabi Ghost In The Shell, Break Blade, Kakumeiki Valvrave, Hal ve Steins; Gate denenebilir...
  • Paylaş
Şu listedekilerin bir çoğu izlenmeli.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2250 Görüntülenme13 Takipçi10 Yanıt