Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fatura bastırmanın matbaa maliyeti nedir? Lazer veya püskürtmeli yazıcılarla fatura yazdırabiliyor muyuz?

Merhabalar,
Lazerden genelde fatura durumuna göre tek suret basılıyor.

Diğer ikinciside (nokta vuruşlu) makina dediğimiz ve günümüzde de
kullandığımız fatura basma makinasıdır. Sağlıklı olanı nokta vuruşlu
olanıdır, bunların mattabaa fatura kağıtlarında en az 2 suret 1 asıl olmak üzere karbonlu 3 yada 4 kopi olur, bu makinalarda lazer benim
bildiğim kadarıyla olmuyor dolayısıyla en uygunu (sürekli&delikli) suret dediğimiz formlardır.
2000 adet faturada yaklaşık 160-200 tl civarı hatta ilgilenirseniz eğer bildiğim şişli civarında bir tanıdığın matbaası var sahibi (ŞENNAN AKTEL) BAŞAK MATBAACILIK Tel no: 0542 427 36 18 burdan daha sağlıklı cevap alabilirsin tam adreste kendilerinde vardır.

Şimdilik esenlikler.....
  • Paylaş
Fatura bastırmanın Maliyeti. A4 ebatında 1 asıl 2 suret 5 cilt ( 250 sayfa) faturanın Matbaada Baskı Maliyeti Renk , Tasarım maliyetlerine göre değişiklik göstermekte, ortalama maliyet 150,00 TL'dir. İstenilmesi halinde Kırtasiyeden 7,00 TL'ye alınabilecek Fatura defteri şirket kaşesi ile her sayfası kaşelendikten sonra herhangi bir noterde tasdik ettirilebilir noter masrafı ortalama 20,00 TL'dir.

Lazer veya püskürtmeli yazıcılarla fatura yazdırılabilir.

Bu konuda " İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı'nın görüşüne göre, 'fatura lazer yazıcıdan yazdırılabilir'. Ancak anlaşmalı matbaalara bastırılmış veya notere tasdik ettirilmiş faturaların, lazer yazıcıdan yazdırılması esnasında örnek olan ikinci nüshalarına 'örnek' olduğu ibaresinin yazılması, asıl ve nüshaların seri ve sıra numaralarının aynı olmasına azami dikkat gösterilmesi gerekiyor. (03.10.2005 tarih ve B.07.1.GİB.4.34.19.02/VUK-213-11759/375 sayılı Özelge)

  • Paylaş
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Yeni internet girişimlerinden gelen faturalar genelde Lazer yazıcıdan çıkmış oluyor, ve daha şık duruyor. Ayrıca Mac kullandığım için USB olmayan bir yazıcıyı nasıl kullanırım bilmiyorum. Sanırım Lazer üzerine gideceğim.
  • Paylaş
1

June, Rica ederim bizimde resmi defterlerimiz ve tek nüshalık saklamalı önemli dökümanlar lazerli makinalardan çıkıyor ama şuan aktif kullandığımız 3 er nüshalı olanları bize ve müşterilerimize olmak şartı ile şimdilik kullanmak durumundayız bizde yakında elektronik postaya geçiyoruz bazı çalıştığımız istasyonlarda elektronik sistemi kullanıyoruz, yani belki bırakın lazeri kagıda bile gerek kalmıyacak....Tabi bu bizim havacılık sektörü için geçerli:)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1562 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları