Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fazla katıldığında yemekleri tehlikeli yapan malzemeler nelerdir?

Ton Balığı: Ton balığı omega 3 yağ asidi içerir ve kalp hastalıkları riskini azaltır. Ama aynı zamanda civa içerir ve fazla kullanıldığında sinir sistemine zarar verir. Özellikle hamile bayanlarda. Ton balığı haftada en fazla 3 kez tüketilebilir.

Soya: Soya protein açısından zengin bir besindir. Ama bitkisel kaynaklı östrojenik etkiye sahip bir kimyasal içerir bu da fazla tüketildiğinde östrojen miktarının artmasına neden olur. Böylece göğüs kanseri riski artar. Haftada 3-4 kereden fazla tüketilmemelidir.

Ispanak ve Marul: B ve C vitaminleri açısından zengin olan bu besinler alçak yerlerde yetiştiklerinden dolayı böceklerin vazgeçilmezidir. Uzmanlar ıspanak ve marulun e.coli bakterisini taşıdığını ve fazla tüketildiğinde göz kararması ve cinsel güç azalması gibi sorunlara neden olduklarını söylüyor. Çok fazla tüketilmemeli ve çok iyi yıkanmalılar.

Havuç: Havuç normal tüketildiğinde kan dolaşımını hızlandırır ve bağırsaklara çok iyi gelir. Fazla tüketildiğinde ise vücutta aşırı A vitaminine bağlı zehirlenmeye sebep oluyor. A vitamini suda erimeyen bir vitamin olduğu için vücuttan atılamıyor.

Yemek
  • Paylaş
Aslında bu soruya ben şöyle cevap vermek isterim. Herşeyin fazlası ve aşırı tüketimi zararlı.
Alçay teşekkür ederiz ancak bu 4 ürünle sınırlamak pek mümkün değil.

Aşırı meyve, aşırı et, aşırı bitki çayı, aşırı su, aşırı şeker, aşırı tuz ....

Hepsinin ayrı bir sisteme zararı olmakta.

Bu nedenle DENGELİ BESLENME kavramını unutmamalı..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

542 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları