Bilmek istediğin her şeye ulaş

Feng shui'ye göre ev eşyaları nasıl yerleştirilir?

Öncelik ile Feng Shui'nin tanımını yapmak gerekiyor;
inploid.com%2ft%2ffeng-shui-nedir%2f'>inploid.com/t/feng-shui-nedir/

Umarım ev dekorasyonu konusunda yorumlarda gelecektir.
  • Paylaş
Feng Shui bir çok ruhani etkenden bahseder ama aslında rahat bir konut yaratma, huzurlu bir dekorasyonun öğretisidir. Ben de çok fazla bilmiyorum ama bir kaç feng shui'ye uygun iş yeri ve konut projesinde mimarlardan kaptıklarımdan bahsedeyim.

Evin girişi en önemli nokta olarak görülür. İlk mesele davetkar bir giriş yaratmakta. Girişte öncelikle arka kapı, balkon kapısı, dışarıya açılan bir pencere direkt kapının karşısında olmamalı. Giren enerji oradan çıkar diye inanılıyor. Böyle bir durum varsa, paravanlar, perdeler gibi yaratıcı bir çözüm bulmalısınız. Yapı dekorasyona girmez ama kapının karşısında çok yakın bir duvar ya da merdiven olmamalı ki enerji rahatça girilen katı dolaşabilsin. Kapının karşısında bir ayna giren enerjinin tekrar dışarı yansımasını sağladığı için tabu. Eğer ayna varsa ve kaldıramıyorsanız kullanmadığınız zamanlarda en azından bir perdeyle kapatılmalı.

Feng Shui için en önemli odalar yatak odası, mutfak ve banyodur.

Feng shui yatak odasında öncelikle TV, bilgisayar ve egzersiz aletleri olmamalı. Kısılabilir ışıklar önemli. Duvarlar ve eşyalar pastel renklerde olmalı. Eğer yatak odasına tablo asmak istiyorsanız kndinizi içinde düşünebildiğiniz ya da içinde olmak istediğiniz durumları gösterir tablolar olmalı. Yatağa her iki taraftan da kolayca ulaşılabilmeli, başucu sehpaları olmalı ve yatak direkt olarak kapıya bakmamalı ama yatılan yerden de kapı mutlaka görülebilmeli. Yatağa bakan ayna olmamalı. Yatarken dolap kapıları dahil tüm kapılar kapatılmalı.

Mutfak çeşitli şiddetlerde ışığa sahip olmalı. Bol bol da gün ışığı almalı. Basit, sade ve alet edevat dolu olmamalı. Tezgahlar karışık/dağınık olmamalı. Mutfağınızda mutlaka bir vazo ya da saksıda çiçek, bitki ya da bir kasede meyve olmalı. Sarı renk ağırlıklı olmalı.


Gelelim banyoya. Size keyif veren birkaç tablo, görsel asılı olmalı. Kendinize bakmaktan keyif alacağınız aynalar mutlaka olmalı. Çeşitli ışık kaynakları hatta en iyisi mumlar da olmalı. Banyo yaparken bir şeyler içmek isterseniz içeceğinizi koyabileceğiniz bir eşyanız olmalı. Tabii ki banyo evin en sıcak odası olmalı, iyi ısınmıyorsa takviye ısıtıcı kullanmalısınız. Ayrıca banyoda müzik dinleme imkanınız olmalı.

Benden bu kadar, hmm bir de bunların hepsini chi enerjisinin engellenmeden akışını sağlamak için yapıyoruz diyorlar. Bence konforlu, huzurlu bir ev hayatının tarifi... .
  • Paylaş
Feng Shui eski çinde varolan ve yaşamı daha iyi kaliteli hale getirmek için cennet ve dünya kuralları dikkate alınarak yasanan yerin kutsanmasıdır.. terim olarak rüzgar-su demektir.. eski çin hanedanından kalan bir uygulamadır. günümüzde 8 farklı uygulaması vardır ve genellikle bunlara dayanılarak evler döşenir.. ev eşyasından çok eşyanın niteliğide önemlidir. Doğaya çevreye saygı bile feng shui için önemlidir.. Güneş ışığını kesen bir duvar veya evin dışındaki anten bile feng shui yi etkiler. Tam ve düzgün döşenen bir evde hayatın daha iyi ve sağlıklı huzurlu ve şanslı olacağı düşünülür..
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1830 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları