Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fiber internet bağlatmak istiyorum fakat bulunduğum yerden fiber optik kablo geçmiyor. Bulunduğum yere fiber optik kablo geçirmelerini nasıl sağlarım?

Size radyolink üzerinden internet servisi verelim biz.
Havadan, hızlı? :)
  • Paylaş
Maalesef sağlayamazsınız, servis sağlayıcının sizin bölgeniz için yatırım planını yapmış ve süreci işletiyor olması gerekiyor. Bahsettiğimiz şey kablo çekmek değil, fiber optik altyapı çalışmasıdır ki oturduğunuz bölgede bu yatırımı karşılayacak potansiyel müşteri yoksa hiç gerçekleşmeyebilir... .
  • Paylaş
İnternet servis sağlayıcıların saçma bulduğum bir fiber altyapı genişletme planı var. Ataşehir, Ataköy gibi yerlerde çok insan var deyip fiber döşeme yarışına giriyor hepsi. Halbuki ne kadarının internet kullandığını ve sınırsız internete ihtiyacı olup olmadıklarını bildiklerini sanmam. Bir de şu var ki internetle çok içli dışlı olmayanlar servis sağlayıcı değiştirmekle de uğraşmak istemiyorlar çoğu zaman.

Ama üniversite civarlarında öğrenci çok, alan da çok olur deyip fiber getirmiyorlar. Sonuç olarak aynı yerde hep beraber rekabete girişiyorlar. Ne de olsa farklı birşey yapıp kimse risk almak ve iş yerinde şimşekleri üstüne çekmek istemiyor. Herkes ne yaparsa onu yapmaya devam.

Bulunduğun yere bir gün fiber gelirse, muhtemelen tüm servis sağlayıcıları beraber gelir.

Ek not olarak belirteyim; ADSL internetten farklı olarak fiber internet altyapısını her servis sağlayıcı kendi döşemek zorunda.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

372 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt