Bilmek istediğin her şeye ulaş

Filmler mi hayattan esinlenir hayat mı filmlerden?

ikisi de sanırım...
  • Paylaş
Taklit aslını yaşatır :)
  • Paylaş

Filmlerin hayattan esinlendiğini düşünürdüm ama bazı filmleri gerçek hayata geçiren insanları gördükçe     ( temel iç güdüyü uygulamaya çalışanlar gibi) her ikisi de diyorum artık...

Bu arada merhaba komşum:)  

  • Paylaş
1

Cem Deyupoğulları, Ben haberlerde okumuştum bunu.Hatta iki ayrı haber.biri harbiden fantezi niyetineymiş.diğeri de tuzakmış..ilginç...

Hayatlarını filmlerdeki repliklerin üzerine kurup sonra ben niye mutsuzum diyen çok insan var ya da mutsuz eden diyelim. Bir filmin modası geçince diğer filmi oynamaya başlarlar. Ama sorunun asıl yanıtına gelince hayat ile başlangıç yapılmasa o filmler çekilemeyeceği mantığından önce hayat diye sıkıcı da bir yanıt vermem icab eder.
  • Paylaş
Tabiki filmler hayattan esinlenir. 
filmlerden esinlenerek ayakta durmaya çalışan hayatlar aşık oldukları zaman arka fonda aşk şarkısı duyamayınca mutsuz olup yaşadıkları ilişkiyi yetersiz sayıyolar. hayatta ses ve görsel efektler kullanmak zor olduğu için filmler hayattan etkilense daha iyi sanki. ;)

  • Paylaş
Her sanatın insanları etkilediği gibi karşılıklı bir etkileşim tabi ki söz konusudur ama filmler hayattan hayatın filmlerden esinlendiğinden çok daha fazla esinlenir. Hayat olmasa film hiç olmaz ama film olmasa bir sanat eksik olur hatta belki de yerine başka bir yedinci sanat olur. Hayat tüm sanatları kapsarken tüm sanatlar hayatın şirin bir köşeciğini doldurur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

750 Görüntülenme11 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları