Bilmek istediğin her şeye ulaş

Firefox OS, Android için bir tehdin oluşturacak mı?

Android'i elinden tutup kaldıran adam, Google'dan ayrıldı (detaylar: sosyalmedya.co/androidin-kurucusu-androidden-ayrildi/) Google gibi bir şirketin içerisinde yüzlerce yaratıcı ve zeki yazılım mühendisinin bulunduğunu düşünürsek bu pek etki etmez. Ama firefox web tarayıcı olarak adını duyurmaya başladığı andan itibaren o günlerde bulunan tarayıcılara gözle görülür bir fark atmayı başarabilmişti. Android'e meydan okumak aynı zamanda win8 ve iOS'e de meydan okumak anlamında yorumlanabilir. Bu meydan okuma savaşında Google ve Apple gibi güçlü iki firmanın arasına sonradan katılıp savaş açmak ne kadar doğru olur tartışılır lakin bu Firefox OS'un yükselmesinde geliştirilecek işletim sisteminin esnekliği, cihaz performansı ve cihazların maliyeti etkili olacaktır.

İnternet girişimcileri olan bizler açısından bir olasılık olarak yükselme ihtimalini göz önüne alırsak, keşfedilecek yeni bir işletim sistemi karşımıza geliyor demektir. Özellikle mobil uygulaması bulunan startuplar olası yükseliş halinde kendilerini uyarlama yapmaları gerekecek. Zaman böyle tahliller için en iyi ilaç gibi, bekleyip hep birlikte göreceğiz :)
  • Paylaş
Umarım olur. Ama çok zor. Google bu işe baya yatırım yaptı. Mozilla bu kadar büyük bir kurum değil. Muhtemelen Mozilla için bu iş çok ileri gitmez.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

716 Görüntülenme5 Takipçi2 Yanıt