Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fırsat siteleri ürün kalitesi ve fiyat bakımından ne kadar güvenilir?

Tecrübelerimi paylaşarak yanıt vermek daha doğru olacak. Vipdükkan, Markafoni, Trendyol, İndirdik sitelerinden alışveriş yaptım.
Kıyafetler konusunda hiçbir problem yaşamadım, zaten bildiğim markaların ürünlerini satın aldığım için, bedeni, kalitesi beklediğim gibiydi. Fiyatlar da  markaların sezon sonunda yapacağı indirimlerle belki sağlanacak rakamlardı.
Ayakkabılardan memnun kalmadım. Görüntü olarak çok güzel kaliteli görünen ayakkabılar, beklediğim kalitede ve rahatlıkta çıkmadı. Mağazalarda satılmayan 2. kalite ürün gibi geldi bana.
İade konusunda sorun yaşamadım ama peşine düşmeseydim para iademin yarısını yapmayacaklardı resmen. (Bir kısmı 3 hafta sonra, kalanı 2 ay sonra iade edildi.)
İndirdik.com'dan aldığım ürünler gayet kaliteli ve piyasa fiyatının oldukça altında olan ürünlerdi. Hiçbir sorun yaşamadım.
  • Paylaş
3

Sevgiseli, Ayakkabıdan memnun kaldım. Ama çanta konusunda vipdükkandan sıkıntı yaşadım. Resimde daha kaliteli duruyordu.

Enfal Anıl, Ben de bir tek Vipdükkan'a iade yaptım, resimde çok kaliteli güzel görünüyordu ama maalesef pek kaliteli ve rahat değildi. Kargo bedelini karşıladılar ama dediğim gibi defalarca arayıp mesaj atmasam para iadesi belki de yapmayacaklardı, birden fazla ürünün aynı anda iade edince, kusura bakmayın iadenin bir kısmını unutmuşuz dediler.

Sevgiseli, Markafoni ve trendyol daha güvenilir bence. Markafoni'de bir ürün firmanın stoklarında yok diye gönderimini iptal ettiklerini söyleyen özür mailleri atıp durdular. Bir de telafi etmek için hediye çeki verdiler. :)

Başlayayım vermeye cevap tersten; Fiyatların, piyasaya göre (her zaman) ucuz olduğunu söyleyemeyiz ama piyasadan pahalı olması ender rastlanır bir durum. Yani, genel olarak piyasadan pahalıya almış olmazsınız, fırsat sitelerinden bir ürün aldığınızda. 
Ürün kalitesi ise biraz karmaşık. Enfal Anıl'ın da tecrube ettiği gibi bilinen markaların ürünlerini alıyorsanız sıkıntı olmaz. Ama no name bir ürün aldığınızda bazen hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz.  İade konusu ise maalesef biraz sıkıntılı. Siteler, ürün alımını kolaylaştırmak için kargo bedelini de üstlenerek iade yapabilirsiniz diyor olmalarına rağmen, pratikte bunun gereklerini ahlaklı bir şekilde yapmıyorlar gördüğüm kadarıyla. Şikayetimvar.com daki isyanlardan bunu anlamak mümkün. 
Bence doğrusu; iade işleminde, tüketiciye sorun çıkartmadan, bu süreci yaşamalarını sağlamak.  Böylece sorunlu bir iade işleminden dolayı bir daha alışveriş yapmayacak olan müşteriyi kazanıp, yıllar boyunca site ile bağ kurmasını ve bu olumlu yaklaşımı etrafında anlatarak sadık müşteri ve müşteriler kazanılmasını sağlamak.  Sorun çıkartan ve/veya sorunu müşteri lehine çözmeyen siteler güven ve müşteri kaybedecektir bence. Ama işini doğru yapan ve o an için para kaybetse de(iade bedelini geri verdiği için) müşteri dostu yaklaşım sergileyen siteler, güven ve müşteri ve para ve itibar ve yatırımcı ve karlı bir total başarı kazanacaktır. 


  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

698 Görüntülenme8 Takipçi2 Yanıt