Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fizik bölümünü üçüncü sınıfta bıraktım, sınıf öğretmenliğini kazandım. Şu an ikideyim öğrenim kredisi bitti, devam ettirme olasılığım var mı?

C-ESKİ ÖĞRETİM KURUMUNU TERK EDEREK YENİ ÖĞRETİM KURUMUNA GEÇEN ÖĞRENCİLER TARAFINDAN YAPILACAK İŞLEMLER VE AÇIKLAMALAR

Eski öğretim kurumlarından ayrıldıkları tarihi, (aylı, günlü) ayrıldıkları tarihteki bulundukları sınıfı ve yeni okullarına kayıt oluş tarihi ve bulundukları sınıfı gösterir öğrenci belgesi bir dilekçe ekinde Kurumumuza göndermeleri gerekmektedir.

Öğrenciye, öğrencilik hali devam etmek ve kredi almasına engel bir durumu olmamak koşuluyla, okuduğu öğretim kurumunun normal öğrenim süresi kadar kredi verilir. Kredi almakta iken, devam ettiği öğretim kurumunu değiştiren öğrencilerin kredilerinin ödenmesine devam olunur. Ancak; öğretim kurumunu değiştiren öğrencilerin, önceki aldığı kredi süresi ile yeni öğretim kurumunda verilecek kredi süresi toplamı, yeni öğretim kurumunun normal öğrenim süresinden fazla olamaz.

Öğretim kurumunu değiştiren öğrenci kredisini, değişikliği bildirdiği tarihi izleyen ödeme döneminden başlayarak alır.
  • Paylaş
Fizik bölümü okurken 2 yıl boyunca almışsınız kredi. sonra sıfırdan sınava gırıp sınıf ögrt. okuyorsunuz 2 yıldır. ben kredı yurtlar kurumuyla gorustugumde dedıklerı : 4 yıllık okuyosanız 4 yıl kredı alırsınız, 2 yıllık okuyorsanız 2 yıllık alırsınız ancak 2 yıllık okulu dgs ile örnegın 4 yıllıga cıkarırsanız kredı 4 yıl yatar. sanırım sızın durumda da 4 yılı doldurugunuzu düşünüyolar..
  • Paylaş
Hımm.cevabınız için tşk ederim.bende kyk nın sitesinde okudum sizin dediğiniz gibi iki yılllıktan 4 yılllığa gecıs yapanlara dvm ettırıyoruz yazıodu ama benım durumla ilgili bişi yazmıodu.demekki vermiolar aslında mantıklı olan vermeleri.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

800 Görüntülenme3 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları