Bilmek istediğin her şeye ulaş

Flash ve Photoshop ile Android uygulaması yapma sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Flash ve photoshop, android uygulaması yapmak için tek başına yeterli değil. Bu araçlarla uygulamanızın grafik ve tasarımını hazırlayabilirsiniz. Android uygulaması yapmanız için java programlama dilinde yeterli bilgiye sahip olmanız gerekmektedir.
Android programlama öğrenmeniz için aşağıdaki kaynağı incelemenizi tavsiye ediyorum.
gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/konu/a... .
  • Paylaş
3

Ayşe Nur, Niyetim yeni bir programlama diline girişmeden air for android ile yayınlamak.

Sadık Dereköy, Tamamdır, aşağıdaki bağlantı üzerinden de sorunu sorabilirsin :)
facebook.com/groups/heryerdeyazilim

Omer Ayverdi, Android'de illaki java dili kullanilacak diye bir olay yok. Flash oyun yapmak icinde flash ve photoshop sadece tasarim icinde kullanilmiyor tum oyun flashin kendi ile yapilabilir. Adobeun actionscript dili kullanilarak. Tabi java disinda dilleri androide implement etmeniz gerekli.

Uygulama geliştirme sürecini yazılım ve tasarım olarak ikiye ayıralım. Yazılım ayağı ile ilgili çok fazla bilgim yok. Tasarım ayağında ise var olan hazır Android tasarım wireframe'lerinden birini baz alarak Photoshop ile tüm süreci rahatlıkla yönetebilirsin. justinmind.com/free adresinde ücretsiz olarak işine yarayacak şeyler bulabilirsin. Fakat sana tavsiyem eğer ki mobil bir uygulama yapacaksan hem iOS hem de Android için yapman çok daha sağlıklı olacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

277 Görüntülenme4 Takipçi3 Yanıt