Bilmek istediğin her şeye ulaş

Format atıldıktan sonra gerekli programlar nelerdir?

Toshiba Satellite i7 bilgisayarıma format atacağım. Ekstra herhangi bir driver yada program yüklemem gerekir mi?Düzenle
Formattan sonra kullanıcıların faydasına olacağını düşündüğüm bir siteyi burada paylaşayım: ninite.com
Formattan hemen sonra bu siteye giriyorsunuz ve normalde bilgisayarda bulunması gereken olmazsa olmaz programların listesinden istediklerinizi seçenek olarak işaretliyorsunuz.

Windows 7

Listenin sadece bir kısmını örnek olarak ekledim ama liste uzun ve ihtiyaç duyulan birçok program da mevcut. Seçimler bittikten sonra en alttaki yeşil "Get Installer" butonuna tıklıyorsunuz:

Windows 7
Bundan sonrasında ise sadece küçük bir programcığı indiriyorsunuz ve onu çalıştırıyorsunuz. Seçtiğiniz tüm programların en son sürümleri masaüstünüze kısayolları da atılarak kuruluyor ve arka planda otomatik olarak yapılıyor hepsi :).

Bu Hakan Köse (@hakank ) ile yapmayı düşündüğümüz projelerden birisi idi çok eskiden ama bu arkadaşlar da oldukça iyi bir şekilde yapmışlar.

NOT: Önce bilgisayarınızı internete bağlanır hale getirecek olan sürücülerinizi kurduğunuzu ve internete bağlanabildiğinizi varsayıyorum.
  • Paylaş
4

Hakan, Serkan bu bildiğin sihirli parmak olmuş :)

Serkan Köse, Tek tık, tek tuş :).. Valla ben çok faydalanıyorum... çok da güzel calisiyor.. Şimdi bir de otomatik update kısmını yapmışlar bugün inceledim..

Cem Okuyucu, daha önce bir çok kez kullandım :x ayrıca proje çok akıllıca.. bir kaç ayar eklenip kullanıcılara özgü hesap kullandırıp her kullanıcı kendi profilini oluşturursa (program bakımından) daha mükemmel olacağı kanaatindeyim..

Serkan Köse, Sanırım bu dediğinizi yaptılar ama emin değilim gecenin bir yarısı incelemiştim..

Format Attıktan sonra Driver Yüklemeniz Lazım sonra Pc markanız neyse Asus - Exper Vb.. sitelerine gireceksiniz örneğin asussa asus sitesine girip ordan size Gerekli Driverlar verilecektir onları hepsini indireceksiniz tabi net bağlantınız varsa yoksa Cd alıyorsunuz...
  • Paylaş
Soru 14 aralık 2012 de sorulmuş büyük ihtimal formatlama yapılmıştır. Bu kadar çok bilgisayar uzmanın olduğu bir sitede bu sorunun 45 gün cevap almamasına şaşırdım doğrusu.
  • Paylaş
3

Şaman, Evet çok ilginç, ben de ilk defa bu gün gördüm bu soruyu. Yanlış anlaşılmasın üstat uzman değilim ama format attıktan sonra ne yapılacağını çok iyi biliyorum. Hatta formatı atmadan önce ne yapılması gerektiğini de söylerdim... Ah olayı çözdüm, soruyu soran arkadaş ağları eklemeyi unutmuş, gecikme o yüzden.

Hakan, :) acelesi var dı demek ki :) sorup kaçmış :)

Şaman, Bence sorup formatı atmış :D

Driver Genius Professional Edition, bilgisayarınızdaki eksik driverları bulan mükemmel bir program. Şiddetle tavsiye edilir yeni formatlanmış bilgisayarlara...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2304 Görüntülenme11 Takipçi4 Yanıt