Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yüksek kalitede çekim yapabileceğim profesyonel veya yarı-profesyonel DSLR makineler hangileridir?

Digital fotograf makinasi almayi dusunuyorum. Yurt disindan getirtecegim , yuksek kalitede cekim yapabilecegim , uzun pil omru , gelismis makina tavsiyelerinizi bekliyorum . Ben Nikon D5100 modelini begendim ama konuda uzman olanlarin onerilerine ihtiyacim var. Tesekkurler.Düzenle
Bütçenize göre seçim yapmalısınız. Keşke bütçeyi de yazsaymışsınız ancak madem D5100 dediniz o halde  

Giriş seviyesi olarak: Nikon D5100 - Canon D600 - Pentax k-r.
Orta üstü seviye olarak: Nikon D7000 - Canon 7dD - Pentax k-5. öneririm, fakat aslında body çok da önem arz etmiyor. 

Profesyonel çekim olarak eğer ki portre çekecekseniz.. Bunlardan herhangi bir tanesini alıp yanına; 50mm f1.8, 85mm f1.4 (sigma yada ucuz yollu samyang olabilir) alıp yanına da güzelce bir strobist sistem (tetikleyici - tepe flaş (yongnou 560 II) - 84cm silver ve soft şemsiye ile 60x60 softbox) ayarlayabilirseniz, gerçekten profesyonel çekim yapabilirsiniz.. Tabi bunlar porte ve çevresel portre, model çekimleri için şahsi önerim..
  • Paylaş
Nikon p500 kullanıcısıyım. Yeni başlayanlar için gerçekten çok iyi bir ürün. Zamanla öğreniyorsunuz. Fiyatıda iyi pahalıya kaçmıyor. 36x optic zoom ile gerçekten zoom yapmayı çok seveceksiniz. Hızı düşük fotoğraflar çekmek felan dediğim gibi yeni başlayan birisi için idealdir ama tam bir kullanıcı olduktan sonra bir gerçek var ki bu makine size yetmeyecek daha iyisini isteyeceksiniz. Oda vaktiniz olacaktı olmayacaktı derken 1-2 yılınızı alabilir..
  • Paylaş
Canon 550D  Hem Video olarak hem de fotoğraf olarak çok işinize yaracaktır.
  • Paylaş
Nikon D5100 aldım bu hafta ulaştı bana siftahı yaptım. Panoramik çekim yapmamasına üzüldüm, bir de lens 18-55mm aldım baya azmış bu : ) Bunların dışında başarılı makina.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1239 Görüntülenme9 Takipçi4 Yanıt