Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fotoğrafçılar için hangisi daha iyi Flickr mi Picasa mı?

Ne için kıyasladığımız önemli. Eğer bir portfolyo olarak bakarsak;

gibi web sitelerini öneririm. Ve Flickr, Picasa gibi alanlardan daha iyi olduklarını söyleyebilirim. Ama Flickr, Wordpress ile ilintili çalıştığından bir blog yönetiyorsanız, sağ tablarda fotoğraflarınızın sergilendiği bir alan sunar.


Eğer kıyaslamanız düzenleme ile ilgiliyse, Google'ın sunduğu Creative Cit diğer fotoğraf paylaşım sitelerine göre çok daha başarılı bir düzenleme aracıdır. Yine de düzenleme gerektiren çekimlerde online araçların kullanılmasından çok Adobe Photoshop ve Adobe Bridge, senkron bir şekilde kullanılırsa çok daha iyi sonuçlar verecektir.

  • Paylaş
Flickr hem fiyat açısından hem de sunduğu özellikler açısından Picasa'dan daha iyi diyebilirim. Şöyle ki Flickr Profesyonel hesap yıllık $24.99 iken, Picasa'da 25 Gb alan için aylık 2.5 $ ödemeniz gerekiyor.

Flickr desteklediği video formatları açısından çok daha zengin. Ayrıca blog kullanıcıları için yazılmış eklentileri de oldukça yaygın. İkisi arasında tercih yapacak olursak ben Flickr derim. Arkasında da Yahoo'nun olduğunu unutmamak gerek.

  • Paylaş
1x en iyisi tabi ama beğendirmek çok zor o sitede fotoğrafları =) Sonrasında 500px ve elbette Flickr. Picasa bu sitelerin biraz daha gerisinde bence.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

798 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları