Bilmek istediğin her şeye ulaş

Foursquare nasıl kullanılır?

Foursquare, bulunduğunuz konumu paylaşamanızı sağlayan bir uygulamadır. En çok bunun için kullanılır. Bunun haricinde konumunuza en yakın yerleri keşif amaçlı da kullanabilirsiniz.

Check-in


Foursquare


Keşfet

Keşfetmek istediğiniz size en yakın yerleri explore kısmına tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Foursquare

Bu işlemden sonra size önerilen yerler karşınıza çıkar. Yorumları okuyarak değerlendirme yapabilirsiniz.


Foursquare

Ben


Bu kısımdan profilinize ulaşabilirsiniz.


FoursquareFoursquare

  • Paylaş
Foursquare, mobil cihazlardaki GPS teknolojisinden faydalanan, kullanıcıların bulundukları ortamda check-in yapmasına olanak sağlayan ve çeşitli ödül sistemleriyle katılımı arttırmayı hedefleyen mobil bir sosyal ağ hizmeti.

Foursquare mobil cihaz kullanıcılarını hedefliyor, çünkü gittiğiniz restoran, gece klubü, kafe ve eğlence merkezlerinde check-in yapabilmeniz için smartphone gibi internet erişimi olan mobil bir cihaza ihtiyacınız var.


Foursquare’de ne ne anlama geliyor, Foursquare nasıl kullanılır inceleyelim :

Friends(Arkadaşlar): Arkadaş olarak Foursquare listenize eklediğiniz kişilerin check-in durumlarını görürsünüz.

Explore(Keşfet): Explore’a tıkladığınızda recommended(önerilenler) ve Trending diye seçenekler karşınıza çıkıyor. GPS’in konumunuzu algılaması sonucunda Foursquare size çeşitli mekanları öneriyor ve size yakın olan yerlere check-in yapabiliyorsunuz. Size yakın olan yerleri mekanın özelliğine göre aratabiliyorsunuz.Restoranlar, kafeler, gece klupleri,dükkanlar,açık hava mekanları…

Lists(Listeler): To do list(yapılacaklar listesi) ve Suggested list( önerilen yerlerin listesi) olmak üzere iki kısım içeriyor. To do list kısmına kafanıza koyup gitmeyi düşündüğünüz mekanları ekliyorsunuz. Suggested list ise diğer Foursquare kullanıcılarının önerdikleri mekanları içeriyor.

Me(Kendim): Burada aslında Mayor(Başkan) ve Badge(rozet ya da nişan) kavramlarından bahsetmek gerek. Bir mekanın mayoru( başkanı) olmak için o mekana son 60 gün içinde en çok check-in yapan kişi olmanız gerekiyor. Badge ise yaptığınız etkinliklere göre girdiğiniz sınıfı temsil ediyor.

  • Paylaş

Teknik kulanımının dışında asıl amacı o an neredeysen yer bildirimiyle arkadaşlarına nerede olduğunu söylemen, arkadaşlarının nerede olduğunu da sana söylemeleridir. Yakın mekanlardan birinde arkadaşın mevcutsa sana "şu yakınındaki şu mekanda" diye bildirim gelir. Sürpriz yapabilirsin ve o an işin yoksa görüşebilirsin. Ya da arkadaşlar arasında mekan bilgilerini paylaşabilirsin.


Görgüsüzlüğe girmediği sürece işe yarayabilen bir sistem.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1092 Görüntülenme5 Takipçi3 Yanıt