Bilmek istediğin her şeye ulaş

Fransız parlementosuna dünkü utanç verici tasarıyı sunan annesi Tunus, babası Cezayir doğumlu Valerie Boyer'e ithafen... Sayın Boyer, güneş balçıkla sıvanmaz.

Ya hu bizim ne güzel ata sözlermiz var,  yeri geldiğinde cuk oturuyor wallahi.

Cezayirde onbinlerce insanı yakarak soykırım uygulayan fransayı bırakıpta, yüzlerce yıl osmanlıda ataları huzur içinde yaşadığı halde bu tasarıyı veren birine ancak.

 

Deve ye diken,  insana  sex'en yaraşır. denir

  • Paylaş
[Fransa Ulusal Meclisi’nin kabul ettiği soykırımı inkara ceza öngören  yasa teklifinin mimarı  Halk Hareketi Birliği’nin (UMP)  milletvekili Valerie Boyer’in sitesi Türk  hackerler tarafından çökertildi.

Grayhatz adlı Türk hacker grubunun grayhatz.co/fr.html  adlı internet sitesine yönlendirdiği valerie-boyer.fr sitesinde Türk bayrağıyla birlikte Türkçe ve İngilizce bir açıklama yer alıyor.

Açıklama şöyle:

“O kadar düşünce özgürlüğüne saygılı bir ülkesiniz ki! ‘Ermeni soykırımı diye bir şey yoktur’ diyerek bir gerçeği dile getiren birinin hapse atılmasının yolunu açıyorsunuz. O kadar iki yüzlü bir yönetiminiz var ki bizim yüzümüze karşı başka; diğer ülkelere karşı başka konuşuyorsunuz. Sizin meclisiniz önce kendi sorunu olan Cezayir’de yaptığı insanlık suçu olan soykırımınızı konuşsun. Biz biliyoruz ki Türkiye’de yaşayan Ermeniler sizin ülkenizde yaşayan ve diasporadan nemalanan Ermeniler’den çok daha farklı. Siz diaspora Ermenileri… Devlet arşivlerini açıp gerçeklerle yüzleşemeyecek kadar korkaksınız. Siz Fransızlar oy için gerçekleri hiçe sayan zavallılarsınız.”]

img839.imageshack.us/img839/8356/grayhatzvalerieboyerhac.jpg


Bu haberi okuduğumda 'ne kadar uğraşsak bile boş' dedirtti, çünkü; 'adamlar FRANSIZ'

  • Paylaş
4

Hakan, tam türk işi hack valerie-boyer.fr/ site 2 gün sonra aktif oldu.

İlginc Adam, En azından geçici de olsa haber sitelerine konu olmayı başarmış :)

Hakan, evet ama insanın gönlü şöyle devam eden bi operasyon istiyor, misal eşeğe ters binmiş bi nasreddin hoca figürü konsa siteye :) ve yönlendirme yerine site cidden kırılsa içerik tamamen değiştirilse.

İlginc Adam, Güzel olurdu :)

Biz konuşup duruyoruzda, sayın diye hitap edemeyeceğim Boyer'inde çok umurunda,kendi ülkesine yapılan katliamı es geçen bir insan müsveddesine ne söylesen boş.
  • Paylaş
Amerikan meclisi Ermeni Soykırımı yasasını görüşürken bizimkiler 'biz de Amerikalılar'ın zamanında Amerikan yerli halkına yaptıklarını soykırım kabul edelim' tartışması başlatmaya çalıştılar; şimdi benzer bir yasa tasarısı Fransa parlamentosunda kabul edilince bizimkiler 'biz de Fransa'nın Cezayir soykırımını gündeme taşıyalım' demeye başladılar, oysa zamanında Cezayir'in bağımsızlığı Nato'da oylanırken çekimser kalmışlardı. Demek istediğim şu ki, adamları suçlamamak lazım onlar da, tıpkı bizim gibi gerçekten bir soykırım olup olmadığına bakmıyorlar, işlerine nasıl geliyorsa öyle yapıyorlar... Yani başkalarının kanıyla siyaset yapmaya çalışıyorlar...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

805 Görüntülenme9 Takipçi4 Yanıt