Bilmek istediğin her şeye ulaş

Funmoods nedir? Bulaştığında tam olarak nasıl temizlenir bilgisayardan?

FLV Player'la seçeneksiz kurdu kendini. Program kaldır'dan kaldırdım. Chrome uzantılarından da kaldırdım. Chrome ayarlarında Başlangıç sayfalarından da, arama motorlarından da sildim. Hala açılış sayfamın sol altında "powered by funmodus" yazıyor... Kanaatimce virüs olmasa bile virüssü denebilir.Düzenle
Üstad işletim sistemi windows ise hiç bir şey yapmadan önce windowsun sitesinde tam tarama var onu yap, windows defender ismi. Büyük ihtimal çözeceksin. Gerekirse program araç tavsiye edecek tarama sonunda.
  • Paylaş
1
@hakkan üstad dediğini yaptım, Defender'ın çalışması için MS Security Essencials'ı kapatmak zorunda kaldım ama bu fun modus çok masum görünen sadece istilacı olan bir programa benziyor. Defender hiç bir şey bulamadı. Neyse Defender çalışırken kafa da çalıştı, eskiden bilgisayarımdan eksik etmediğim Hijackthis programını indirdim. Bu programı herkese tavsiye ederim, çok küçük bir program çalışan programları denetliyor ve bir liste yapıyor, (hijackthis.de) buradan indiriliyor ve logfile da aynı yerde analiz ediliyor, ardından istemediğiniz tüm aksaklıkları manuel bir şekilde seçerek düzelttirebiliyorsunuz. Bu program Funmoods illetinin kalıntılarını temizledi. Kanaatimce yukarıda sıraladığım zaten önceden yapmış olduklarımı yapmamış olsam temizleyemezdi yine de.

Demiştim ama yeniden hortladı nalet... Format galiba tek çözüm olacak...
  • Paylaş
6

Şaman, Veee sonunda çözdüm hem de formatlamadan, tam formatlayacakken aklıma sistem geri yükleme diye süper bir özellik olduğu geldi. İlletten önceki bir tarihi seçip yükledim problem uçtu gitti. Tabii sonradan kurduğum programlar da gitti ama o kadar olacak.

Nazende , geçmiş olsun:)

Şaman, Sağol ama geçmiş olacak bir şey yok, her şey yerli yerinde :)

Şaman, Sonradan bir şey kurmamışım :)

Nazende , Sevindim :)

Şaman, Bir de sonradan bunu buldum, gerek kalmadı ama ihtiyaç duyabileceklere: 2-spyware.com/remove-funmoods.html

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

3239 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt