Bilmek istediğin her şeye ulaş

Futbol neden Amerika'da popüler değildir?

Futbol aslında Amerika'da gayet popüler. MLS'in seyirci sayıları gayet tatmin edici. Yayın gelirleri sürekli artıyor ve futbol gelişiyor. Beckham kuralıyla birlikte yüksek ücretli futbolcu transferleri de yapabiliyorlar. Her sezon üzerine koyarak devam eden bir lig söz konusu.

Futbol Amerikan Futbolu, Beyzbol ve Basketbol'dan daha popüler olur mu bu zor ancak kendi bünyesinde dünyanın pek çok yerine daha kârlı bir operasyon söz konusu. Global başarılarla daha da yükselecektir diye düşünüyorum.

Popüler kültürde giderek kendisine daha çok yer bulan bir spor ayrıca. Son dönem film ve dizilerde pek çok futbol referansı görülüyor. Bu da önümüzdeki dönemde sporu yaygınlaştıracaktır.

Ayrıca eklemek lazım altyapı sistemi hali hazırda kurulu olduğu için iyi antrenörlerle bir anda patlama yapacak bir ülke olduğunu düşünüyorum. Bunun için gerekli antrenör ve bilgi transferlerini de yapıyorlar zaten.

  • Paylaş
Amerika'da yaygın olan kendilerine ait sporlardır. Amerikan futbolunu daha heyecanlı buldukları için futbolu sevmezler. Sıkıcı ve uzun bulurlar. Anlık haz sporda Amerika için önemli bir özelliktir. Basketbol onlar için en iyi spordur. Ticari anlamda istedikleri koşullar sağlanmadığı için, fırsat eksikliği ve ön yargı nedeniyle futbolu sevmezler.
  • Paylaş
U. S. A berabere sonuclanan mac sevmez skor sayıları yüksek olsun ister rekabet yöntemleri cok acımasız onların action cok severler heyecan bol olsun isterler
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

970 Görüntülenme8 Takipçi3 Yanıt