Bilmek istediğin her şeye ulaş

Galaxy S4 mi Sony Xperia Z mi daha iyidir?

Sony XPeria Z almayı düşünüyorsan öncelikle şu videoları izlemeni tavsiye ederim.

Xperia Z almamanız için bir neden, "Ekran çizme testi" (Failed):


XPeria Z almanız için bir neden, "Çikolata testi" (Passed):


Benzer şekilde S4 için, "Ekran çizme testi" (Passed):
  • Paylaş
Samsung S4

Teknoloji

Sony Xperia Z

Teknoloji
Donanım ve performans olarak S4 bir kaç adım önde ama pil ömrü ve darbelere karşı dayanıklılık konusunda Xperia Z daha iyi tabii ki de
tamamen kişisel tercih seçimi daha detaylı inceleme için izleyebilirsiniz:

  • Paylaş
Galaxy S4 hem servis olarak hem kalite olarak artı yönü var. Sony Xperia servis sorunu var geliştirilebilir. Sony Xperia Z görünüşü daha güzel ve sağlamlık olarak cidden fazlasıyla iyi. Kişiye göre telefonu nasıl kullandığına göre değişir çünkü aralarında fark yok denecek kadar az.
  • Paylaş
Ben olsam Xperia Z alırdım sebebi küçüklüğümden beri Sony'e karşı bir ilgi duymam olurdu. İkisinin de birbirinden üstün bir yanı yok. Tamamen kişisel tercih.
  • Paylaş
Sony telefon piyasasına girdikten sonra farklı tarzda telefonlar üretti ve sektöre hızlı bir giriş yaptığı bir gerçek. Fakat hiç bir telefon modelini görsel olarak estetik bulmuyorum. Hiç kullanmadım fakat kullanmakta istemem. Teknik donanımı çok iyi bir telefon ama cep telefonunda estetik ve hoş bir duruş arayan mobil kullanıcıları bu telefonu tercih etmeyecektir. Samsung S4 ise işlemci olarak Sony Xperia Z den daha üstün bir telefon ancak bu değerde %7 civarında. Buda demek oluyor ki büyük bir donanım farklılığı yok bu iki telefon arasında. Hacimsel boyutları ve fiyatları hemen hemen aynı. Bunun yanında dayanıklılık bakımından Sony Xperia Z açık ara önde gibi görünüyor. Yani kısaca sağlam bir telefon almak isteyip estetiğe önem vermeyen kullanıcılar Sony Xperia Z telefonu tercih edecektir. Benim için bir telefondaki estetik ve görsel duruş çok önemli diyen kullanıcılar ise Samsung S4 modelini tercih edeceklerdir.
  • Paylaş
Bir Galaxy S4 kullanıcı olarak, telefonumdan çok memnunum. Bunun sebebi; android'in donma sorununu bu telefonda görmemem, veya çok nadir görmemdir. Ayrıca S4 gelişmiş teknik özellikleri ve geniş ekranı sayesinde bir bilgisayardan farksız geliyor bana. Samsung HUB ve Samsung Sinema gibi özellikler telefonun en iyi özelliklerinden ikisi. Sony Xperia Z ile ilgili bir şey söyleyemeyeceğim. Çünkü telefonu hiç görmedim. Ancak arayüze önem veren kullanıcıysanız xperia z iyi bir seçim olmayacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1664 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt