Bilmek istediğin her şeye ulaş

Garanti kapsamında servise verdiğim ürünü talep edilen ücretten dolayı yaptırmadım ancak teslim alırken ürün ekranında kırıklar fark ettim. Tüketici haklarım nelerdir?

Teknosa'dan aldığım akıllı telefonumun ekranında arıza oluştu ve garanti kapsamında mağazaya verdim servise gitti. Maliyet olarak 280TL talep edildiği için yaptırmadım ve ürünü almaya gittim. Ürünü aldığımda ekranın iki bölgesinde çatlak/kırıklar gördüm. Ürünü teslim ederken ekranım kırık değildi ve raporda da böyle bir durum kayıtlı değil. Tüketici olarak haklarım nelerdir ? Şu an telefon mağazada durum incelemede.Düzenle
Emre bey tüketici olarak siz firmadan telefonun camının değişimini , camın değişimiyle düzelmeyecek bir durumsa telefonun sıfırını , o da mümkün değilse bir üst modelini talep edebilirsiniz. Eğer talebiniz karşılıksız kalırsa firmayı dava da edebilirsiniz.
  • Paylaş
2

Eski Inploider, bugün ürünün yenisini verdiler

Muhammed Göksu, Hayırlı olsun.

Bu soruya hukukcu olarak cevap veremeyeeğim ancak bu tarz olaylar genelde yaşanıyor. Ancak şöylede bir durum varki ürünü teslim alırken evet kabul ediyorum teslim aldım diye imza atmış olmamız . Birde teslim aldıktan sonra belirli bir süre geçmişse işler iyice karışıyor ve sanırım firma lehine dönüyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

362 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt