Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gay ve lezbiyen evlilikleri konusunda ne düşünüyorsunuz?

Evlilik sizce sadece üremeye yönelik mi olmalı? Dikkat edin çocuklarınız benim gibi olabilir... Benden üç tane istemeyeciğinize sizi temin ederim. C:Düzenle
Eşcinsellik bir seçim değil anne karnında oluşan bir yönelimdir, farklılıktır. Farklılarımız bizleri eşcinsel evlilikler de dahil olmak üzere herhangi bir yaşantıdan mahrum bırakmamalı.
  • Paylaş
Birbirini seven iki insanin (tercihi ne olursa olsun) evlenmesi hakkında bize laf düşmez. Evliliğin amacı üremek değildir. Hayatını, mal varlığını, evini sevdiğin kişiyle paylaşmaktır. Eşcinsel çiftlerin yalnızca kabul görmek için evlenmek istediğini düşünmüyorum. Evlat edinmek isteyebilirler ki birbirini seven iki insanın çocuk yetiştirmek istemesi de doğaldır. Bana kesinlikle tamamen normal geliyor. Hatta o insanları takdir ediyorum çünkü biliyorum ki bir çok gizli eşcinsel var ve mutlu oldukları gibi yaşayamıyorlar. Bu da onların suçu değil o da ayrı bir konu.
  • Paylaş
Heteroseksüel evlilikleri hakkında ne düşünüyorsam, yani normal.
  • Paylaş
Evlilik iki insanın yatağına bir de devleti almasıdır. Modern dünya artık evlilikten vazgeçiyor. Modern dünyada evlilik mirasın, beraber alınan mal mülkün paylaşımını düzenleyen mali bir sözleşmeden başka bir şey değil ki bir çok ülkede bunu evlilik olmadan da düzenleyen yasalar var. Evlilik insanı yaşlandırır, çabuk öldürür, birbirine yasal olarak sahip olan eşlerin arasındaki saygının yok olmasına neden olur. Gay ve lezbiyenlerden heterolara göre biraz daha akıllı olmalarını beklerdim. İlla da bütün bunları istiyorum diyorlarsa tabii ki onlar da evlensinler, mutlu mesut kavga etsinler.

127 yıllık ömürden çıkan ders: Evlenmemek

Gay

127 yaşında yaşamını yitiren Meksikalı Leandra Becerra Lumbreras uzun yaşamanın sırrını açıkladı: Asla evlenmemek. Lumbreras'ın 55 tane torununun torunu var.
RADİKAL - 31 Ağustos 1887 tarihinde doğan Leandra Becerra Lumbreras geçtiğimiz günlerde 127 yaşına bastı. Ntvmsnbc'nin haberine göre, Meksikalı kadın , Birinci Dünya Savaşı’nda 27, İngiltereKraliçesi İkinci Elizabeth tahta çıktığında 66, insanoğlu Ay’a ilk ayak bastığında ise 82 yaşındaydı.

Dünyanın en yaşlı kadını uzun yaşamın sırrını iyi beslenmek, saatlerce uyku ve asla evlenmemeye bağladı.

Torunu Miriam Alvaer, Lumbreras’ı anlatırken hala Meksika devriminden hikayeler anlatacak kadar hafızasının yerinde olduğunu ve asla enerjisini kaybetmediğini söyledi.

Eskiden terzilik yaparak geçimini sağlayan 127 yaşındaki Leandra Becerra Lumbreras evlenmedi ancak 5 çocukdünyaya getirdi. 20 torunu olan Meksikalı yaşlı kadının 55 torununun torunu bulunuyor.

Torunlarından bazıları ve çocukları vefat eden kadının en küçük çocuğu da geçtiğimiz yıl 90 yaşında yaşamını yitirdi.

Lumbreras 40 yıl önce taşınırken doğum belgesini kaybettiği için dünyanın en yaşlı kadını ünvanına sahip olamıyor. Bu nedenle Lumbreras’tan 12 yaş küçük Japon Misao Okawa, Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en yaşlı kadını olarak gösteriliyor.

Meksika hükümeti ise, yeni doğum belgesi temin ederek bu durumu çözmeye çalışıyor.

  • Paylaş
Soru kişisel fikir soruyor, kisisel fikrim gay ve lezbiyen ilişki insani degerlerin ayak altina alinmasidir. Burada fiziksel ya da psikolojik sebeplerle eşcinsel ilişki kuranları ayıriyorum tabiki. Tamamen samimi fikrimdir biyolojik olarak üremesi mümkün olmayan cinslerin sadece haz duygusu ile birlikte olması bilimsel olarak kabul edilmez. İnsani hak olarak ise aleni olması toplum sağlığı acisindan uygun değildir. Belki homofobik bir yaklasim benim ki ama soru kişısel fikir istiyor ve benim kişisel fikrim bu. Ancak bana göre sapkın bile olsa bunu tercih eden insanların da dıslanması asla kabul edilemez. Eşcinsel arkadaşlarımla bir sosyal ortamda olmama engel değil bu durum. Gay ya da lezbiyen olması bana ahlaki ' bilimsel ve dini olarak ters gelse bile onlarla asla selamı sabahı kesmem. Bu durumda olan arkadaşlarım bilir ki cinsel tercihlerim onlardan yana değildir ancak, hayati bir mesele de alo deseler o dakka yanların da olurum.

Eşcinsel ilişki haz noktasında bir terapi konusudur ve cozümü olan yanlış bir tercitir.
  • Paylaş
Neden evlenmek istediklerini sorgulamak lazım. Bu kendilerini topluma kabul ettirme girişimidir. Ya da partnere güvensizlik belirtisi. Topluma kabul ettirmek içinse boşuna çabalanır çünkü burası Türkiye Cumhuriyeti ve halkının çok büyük bir bölümü müslüman. Kuranda bu eylemin lanetlendiğini bilmeyen olduğunu sanmıyorum. Bu tür bir birliktelik asla resmiyete dökülemez bu ülkede. Eğer partnere güvensizlikten birlikteliğin devlet güvencesinde olması isteniyorsa o da saçmadır, çünkü heteroseksüel evlilikler bile patır patır dağılıyor.Evlilik tabii ki üremeye yönelik değildir(her ne kadar biyoloji öyle dese de) Kadın ve erkeğin birbirine ihtiyacının sonucudur. Eğer tek cinsiyet kendine yetebilseydi şimdiye kadar diğer cins yok olup giderdi. Üremediği için değil, işlevsizleştiği için. Kaldı ki işi bir de ruhsal boyutu var; ne hissettiğinizi bilemeyiz tabii ki ama daha önce kendini gay zanneden bir arkadaşım oldu.Yıllarca buna kendini inandırmıştı. Kendisi 2 yıl önce yakın bir kız arkadaşıyla arkadaşlığını ilerletince durumun aslında öyle olmadığını anladı. Siz de onun gibisiniz demiyorum tabii ki ama bu şekilde örnekler çok. Neyse siz zaten mutlaka kendinizi sorgulamışsınızdır şimdiye kadar. Ama evlilik bu ülkede olmaz. Zaten bu normalleştirme olur. Meyli olmayan çocuklar da bir şekilde etkilenebilir. Kimsenin kararını kimse sorgulayamaz ama açıkça yaşanması toplumu olumsuz etkiler. Kişisel görüşüm...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1690 Görüntülenme11 Takipçi6 Yanıt