Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gaziantep'teki Dülükbaba ormanlarına yapılan suni gölet hakkında düşünceleriniz nelerdir? Gaziantep'in turistik yönünü artırabilir mi?

Gaziantep zaten turistik yönden çok zengin bir şehir.Müzeler,Mitras tapınağı,Dolikhe antik kenti,hanlar ve camiler gibi bir çok görülmesi gereken şey var.Sadece su sıkıntısı vardı o da Türkiye'nin en büyük yapay göletiyle bitmiş oldu.Gidip görmedim ama fotoğraflara bakılırsa güzel gözüküyor.

Gaziantep

  • Paylaş
Gaziantep halkı zaten pikniğe, mangala düşkün kişilerdir. Kendisine gelen ve gelecek olan misafirlerinde bu duruma alışması geç olmayacaktır. Aynı zamanda görünüm açısından çok güzel bir yer olmuş bence turistik önemini de arttıracaktır
  • Paylaş
Fıskiye, fıskıiye, fıskiye bu nedir arkdaş ya . sular akar deliler bakar hesabı ormanın içine rekreasyon yapmanın ne manası var. zaten yüzyıldır kullanılan piknik alanları bunlar, görüntü güzel, satış güzel herşey 10 numara gibi gözüküyor iyi ama ormanın ortasında bu fıskiyelerin işi ne ? kör gözüne cırt parmağım derler bizim orada bu kadar maliyet, alt yapı, güvenlik, bakım onarım gideri, kurallar manzumeleri saçmalığın dik alası. hep avrupa ve abd yi örnek veriyorlar bu işler de ancak oralara gidip bir bakılsın bari bu tür doğa çalışmlarında böyle saçma kart postal rekreasyonları yapılmış mı? Görüntü ye aldanmamak lazım, bu tür çalışmalar hali hazırda ormana tecavüz etmekten başka birşey değil bence. zaten hazır olan bie alana suni göletin ne manası var hadi yaptın o fıskiyeler ne, o çitler ne, abuk subuk ağaç fidanlarını yerleştirmek ne?

Gaziantep'in daha kurak, bakıma muhtaç yerleri var git oralara yap bu işleri de bari oraları yeşersin güzelleşsin.

Bu tür işleri o yerin doğal yapısını koruyarak yapıyorsan kıymetlidir. parayı gömüp kartpostal alanlar ancak geri kalmışlık görmemişlik ve özentidir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1707 Görüntülenme6 Takipçi3 Yanıt

Konu Başlıkları