Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gebelikte en rahat uyku şekli nasıldır?

Genelde yüzüstü uyurdum.Ama şimdi ço korkuyorum..Düzenle
Herkesin uyurken en rahat ettiği pozisyon farklıdır. Burada dikkat edilmesi gereken sakıncalı olan pozisyonda uyumamaktır. Yüz üstü yatmak bebek için sağlıklı değildir. En ideal uyuma şekli yan yatış pozisyonudur. Hamilelikte yatış şekli nasıl olmalıdır? yanıtına bakabilirsiniz.
  • Paylaş
O kadar zor ki,

Sağa dönsen olmuyor sola dönsen olmuyor. Bende hamile kalmadan önce yüzüstü uyumayı sevenlerdenim. Ama tabi insan ilk aylarda bile bir rahatsızlık vermiyor olmasına rağmen yüzüstü yatmamayı tercih ediyor.

İleri aylara gelince sağa sola dönmede problemler olmaya başlıyor. Hamilelik boyunca genelde midenizde bir yanma hissi olduğu için sırtüstü ve alçak yastıkta yatmak pek hoş olmuyor.
Ben ilk olarak yastığımı yükselttim. Sonra ise, bana göre dünyanın en mükemmel buluşu olan hamile yastığından bir adet edindim.

Gebelik

Nasıl rahat bir şey olduğunu anlatmam mümkün değil. Benim aldığımda bir de isterseniz yastığa geçirebileceğiniz sırt desteği var. Fakat sağa sola döndüğünde sırt desteği yastıktan çıkabiliyor. Gece uykudan uyanıp onu düzgünce çevirmek de oldukça zor. O nedenle ben sırt desteksiz kullanıyorum.
Fakat psikolojik etkisi de vardır mutlak ama daha güvende hissediyorum kendimi o yastıkla uyurken ve sabah uyandığımdaki bel agrılarım oldukça azaldı.

Bir de bir çok kitapta ve kaynakta okuduğum kadarı ile hamile iken sol tarafınıza yattığınızda bebeğe olan akışın daha verimli olduğu söyleniyor.
Evde uyumadan uzandığımda sol tarafıma yatmaya özen gösteriyorum.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

804 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları