Bilmek istediğin her şeye ulaş

Geçmiş ilişkileri de göz önünde bulundurursak, sizce aşkın evreleri neler?

Geyik amaçlı sorulmuştur :).Düzenle
Tabii ki aşkın evreleri de giriş, gelişme ve sonuçtur. Giriş bölümünde gözünüz hiçbir şeyi görmez, benim olsun, benim olsun düşünceleri içinizi kemirir. Gelişme bölümünde mutlusunuzdur ve sahip olduğunuz ilişki sizi her açıdan tatmin eder. Sonuç bölümünde aşk azalmaya, ilişkinin çarpıklıkları, uyumsuzluklar otaya çıkmaya başlar. Bu evreye kadar bir çocuk yapmış ya da evlenmişseniz çok mutlu olmasanız da ilişkiyi bir süre götürürsünüz. Eğer çocuk ya da evlilik olmamışsa karşılıklı tahammülsüzlüklerle ilişki törpülenir ve biter. Evrelerin uzunluğu her çifte göre değişir. Çok dindar insanların ikinci evreye geçebilmesi bir askerlik boyu bile sürebilir. İkinci evrenin uzunluğu da saatlerden yıllara kadar değişebilir. Hatta bu evrenin tadı bir ömür boyu bile kalabilir damakta. Üçüncü evre de gerçekten tahmini bir uzunluk verilebilecek bir evre değildir. Kimileri yıllarca boşanmaya uğraşır, kimi alır ceketini gider, uğraşı avukat verir. Kimi aile terapistiyle şansını zorlar, kimi de antidepresanlarla tahammül seviyesini arttırır.
  • Paylaş
2

Winterwitch, pek sevdim bu cevabı ben :)

Şaman, Teşekkür ederim İlke Hanım. :)

1. Evre:(Etkilenme evresi) en kısa dönemdir. Hep onu dşünür durursun. Aklından atamazsın.
2. Evre:(tutkuyla bağlılık) Aylardan bir kaç yıla kadar uzanabilir. Hayatının bir parçası olmuştur. Kolun gibi bacağın gibi kalbin gibi. Hep ona sarılmak istersin. Sımsıkı sarılmak. Karşılık gelirse sevgili olur yada evlenirsiniz. Kimi zamansa bu evre çoğu ilişkide azalmaya başlar. Hatta bıkkınlık yaratıp ayrılığa dönüşebilir.
3. Evre:(Koku ve hiçlik evresi) Karşılık gelmediğini varsayalım. Acı vermeye başlamıştır içindeki sevgi suları. Yüreğinde duyduğun özlem giderek arttıkça yakmaya başlar içini. Canın öyle acırki, İşte o hisse hiçbir zaman bir isim veremezsin. Aşk der geçersin. Koklamak istersin onu sadece koklamak. Kokusunu içine çekip sarhoşluğunu yaşamak. Ama ne yazıkki karşılık bulamaz yanarsın. İçin yanar onun her aklına düşüşünde. Onun gözlerine baktığın ona hasret gözlerinde ya niyeti başka olan bir zavallı, ya seni kullanmak isteyen bir akıllı yada hiçbirşey. Evet sadece hiçbirşey.
4. Evre:(acıya bağışıklık evresi) Artık eskisi kadar yakmaz içini. Aklından çıkmaz ama alışmışsındır o acı veren garip hislere. Onu gözlerini hatırlar dudaklarını hatırlar, saçlarını ellerini bakışlarını hatırlar aklında birleştirirsin hepsini. Artık ezberlemişsindir mimiklerini, hareketlerini, herşeyini. Aklında çizmeye başlamışsındır ondan daha güzel onun resmini. Beyninde bir şaheser yaratmışsındır ve sen artık ona değil o şahesere aşıksındır.

Anıl DOĞAN
  • Paylaş
Tanışma, ısınma, kaynaşma, sevişme, ayrılma.
  • Paylaş
1

Sengoz, Sevişme zirve diyosun

Aşkın sex öncesi ve sonrası diye iki evresi vardır.

Bütün konsantre , sexin gerçekleşeceği ana dair strateji ve kurgularla geçer.
One night love denen durumla karıştırılmaması gerekir.

Kadınların genelde "ya o an'a kadarki ilgili , sevecen , zarif adam gitti ; kaçak göçek biri geldi" serzenişi , bu sınırtaşı ile ilintilidir.

Bu süreci ortadan kaldıran yegane durum , doyumsuzluk hissinin körelmesi , insan onuruna dair bir hayatın daha ön plana çıkması ve bir nevi de biyolojik yavaşlama ile birlikte mananın daha önem arzetmesidir ki ; otuz yaş ve üzeri evliliklerin de artışı bundandır.
  • Paylaş
Risk alma evresi ( kıza ait), sevişme evresi ( ortak ), bana hayran olma ve bağımlılık evresi, gruba yeni arkadaşların katılma evresi, tipi ortalamayı düşürenlerle yolları ayırma evresi
  • Paylaş
Aşk heryerdedir, sonsuz sevgi, hoşgörü anlayış, hakkına saygı nezaket uslübu ile yaşamak, er kişi olmak iyi eder, her kişiyi.. Böyle yaşamanın içindedir evreleri. .
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

251 Görüntülenme9 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları