Bilmek istediğin her şeye ulaş

Geleceği görmek mümkün müdür?

Bu konuya farklı bir bakış getirmek istiyorum.

Çünkü; bu konuyu bilim kurgu tabanlı düşünmemeliyiz. Eğer olası tüm ihtimaller göz önüne alınırsa, gelecekte olacak şeyler ön görülebilir.


Çünkü bir işe başladığınız da ya da yeni bir girişim projenizde, geleceği görmeniz gerekir. Bu yüzdende olası ihtimalleri gözden geçirirsiniz, seçenekler ne kadar çok olsa da bunlardan biri gelecekte başınıza geleceklerin ta kendisidir.

  • Paylaş
3

Sevim, Bu geleceği görmek değilde geleceğe dair öngörüde bulunmak değil midir? Her olayda öngörüde bulunabilirsin.Bu öngörünün tutması senin geleceği gördüğün anlamına gelmez.Girişiminde ihtimalleri bilsende sonucun ne olucağını bilemezsin.Soyut olarak ihtimalleri düşünürsün sadece.Örneğin; ben yüksekten atlayarak öledebilirim ölemeyedebilirim.Bu iki şıkkı biliyor olmam geleceği görmem anlamına mı gelir?

Aykut Kardaş, Cümlenin en başında da belirttiğim gibi;
"Bu konuya farklı bir bakış getirmek istiyorum."

Ve ayrıca sonra dediğim gibi;
"Eğer olası tüm ihtimaller göz önüne alınırsa, gelecekte olacak şeyler -ÖN GÖRÜ'lebilir.-"

Vandalist ya da muhalefet olmaya müsait hiçbir kapı bırakmamıştım oysa bu iki cümlemi başa alarak. (Farklı bir açı ve Ön görü)

Sevim, Muhalefet olmak amaçlı değil sadece bakış açının soruya ters olduğunu söylemek istedim..Tabiki ihtimallerden biri tutar doğru bişey ama bu geleceği görmek değildir.'Gelecekte başımıza gelceklerin ta kendisi' evet önceden tahminlerimiz arasında vardır.Fakat bunun meydana geleceğini hiçbirimiz önceden 'görmeyiz'.

Geleceği görmek mümkün değildir.Falcılar gelecekle ilgili konuşsalarda  kimse geleceği bilemez.Kur'anda geleceği sadece Allah'ın bildiği ve geleceği kimsenin bilemeyeceği konusunda bilgiler mevcuttur.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

634 Görüntülenme4 Takipçi2 Yanıt