Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gelecek planı yapmanın önemi nedir? Fikir geliştirmeyi nasıl etkiler?

Capital dergisinde şu ana kadar gelecek planı yapmayarak başarılı olan tek bir kişi, şirket vardı. Şöyle diyordu; Plan yapmak kendime sınırlar koymama ve tek bir yönde diretmeme sebep veriyor, oysa başarılı olmak için nehir gibi azimli olmak yeterli denize erişmekse sadece zaman meselesi.
Eğer çizginin dışında biri değilseniz başarılı olmak için bir planınızın olması faydalı olacaktır. Yalnız şunu unutmayın. Plan işe yaramaz planlama herşeydir. Aşağıdaki görsel bir çok cümlemden daha etkili olacaktır. Bense plandan çok doğru iş üzerine kafa yoruyorum.

Örneğin; bugün inploid'te 10 konudan hangi 2'sini yanıtlamalıyım ki hayatıma ve gelecekteki bana katkıda bulunsun, beni amacıma bir adım daha yaklaştırsın.
Hangi iki film, hangi iki kitap, hangi iki yeni arkadaş vb. listeyi uzatabilirsiniz.
Faydalı olması dileğiyle, iyi çalışmalar.

Fikir Cimnastiği

  • Paylaş
Bence hedef koymadan kimse başarıyı yakalayamaz. Amacını ve gelecek planlarını belirleyerek hayatına yön vermen daha faydalı olacaktır. Plan yapıp sonuçlarını düşünmekte yeni fikirler bulmana ve kararlı bir yol çizmene yardımcı olur.
  • Paylaş
Gelecek planı yapıp bu plan dahilinde emek harcayan her insan en kötü durumlarda bile kendini mutlu edecek motivasyona veya duruma sokabilir. Başarısız olduğu her durumda plana sadık kalarak yeni yollar arar ve bulduğu her yol için ayrı fikirler üretirler. Bu yüzden sorun çözmek, yeni yollar aramak bu insanların her şeyidir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

662 Görüntülenme9 Takipçi3 Yanıt