Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gelecekteki dünya nasıl olacak?

gelecekte nasıl bir dünyada yaşayacağız ne gibi değişiklikler olacak ...Düzenle
Berbat bir yer olacak...
 • Paylaş
Bu şekilde doğayı tahrip etmeye devam ettikçe, mazlumlara zulmedildikçe ve kendi menfaatimizden başkasını düşünmemeye devam ettikçe. Veya çoğunluk bu durumda kalmaya devam ettikçe çokta iyi bir gelecek bizi beklemiyor sanırım.
 • Paylaş
Güney yarım kürede bolca kuraklık olacak, insanlar sellerle boğuşan kuzey yarım küredeki topraklar için savaşacak. Teknolojik ilerlemelerle muhtemelen yüzen şehirler kurulacak. Su ihtiyacı deniz suyunun arıtılmasıyla sağlanacak. Şehirlerin enerji ihtiyacı füzyon reaktörleriyle sağlanacak. Tüm fosil yakıtlar tüketilip atmosfere salınmış olacağından hava özel maskeler olmadan kullanılamaz olacak. Büyüyen ozon deliği nedeniyle güneş de çok daha zararlı olacak. İnsanlar ancak özel kıyafet ve maskelerle dışarı çıkabilir olacak. Yükselen deniz seviyeleri bir çok şehri yutacak, yaşanılabilir alanlar kuzey yarım kürede de azalacak. Denizlerdeki yaşam da yavaş yavaş son bulacak. Suni besin teknolojileri geliştirilecek ve insanlar astronot mamalarıyla beslenecek. İklim değişikliği çok daha büyük fırtına, hortum, tsunami ve selleri beraberinde getirecek. İnsan hakları diye bir şey kalmayacak. Dünya kast sistemine geçecek, özellikle iki kast öne çıkacak. Çok az kişinin dahil olduğu bir de üst kast bulunacak. Sisteme dahil olanlar ve dahil olmayanlar olarak. Sisteme dahil olanlar köle gibi çalışmaları sonucu, besin, su, özel giyecekler sahibi olabilirken diğerleri bu ayrıcalıklardan faydalanamayacak. Dünyanın kalan kaynakları bugünü mumla aratacak şekilde sayılı kişilerin elinde olacak.
 • Paylaş
Mesela bir insan aynı anda iki yerde olabilecek... .
 • Paylaş
Gelecekteki dünyanın berbat olacağı çok belli , bu konuda beni en çok tedirgin eden şey ise su kıtlığının yaşanacak olması, öyle ki savaşlar belki de su üzerine olacak.
 • Paylaş
Tek kullanımlık
 • Paylaş
2

Selim Ayaydın, Sadece gidiş biletimi olcan yani :D

Mustafa Kemal Taştekin, Öyle de denilebilir:)

Dünya yok olacak ve akıllı yaşam evrenin her yerine ulaşacak fakat karbon temelli yaşam dünyada yok olmuş olacak. Belki uzayda biraz varlığını sürdürebilir lakin fazla dayanamaz. Heleki Güneş kendini yiyerek kocaman olduğunda ve yörüngesindeki gezegenleri yuttuğunda.
 • Paylaş
Atmosferi yoğun karbonmonoksite maruz kalmış bir dünya olmuş olacağından tüm canlılar mutasyona uğramış olacak. Bu evrim aşamasında insanlık nüfusunun %90'nını kaybedecek ve diğer canlılar doğaya hakimiyet sağlayacak.
Özellikle sürüngenler familyasından solucanlar, öldürülmeleri neredeyse imkansız dev canlılar olarak insanlığı tehdit ediyor olacaklar.
İnsanlar konuşma yetisini kaybedip tüm canlılarla birlikte ortak bir telekinezi geliştirmiş olacak.
İnsanlık uçamayacak ama teknoloji namına da ellerinde hiçbir şey kalmamış olacak. Bilinen mad-max benzeri bir dünya son derece romantik kalacak. Bugünler ise tam bir lale devri olarak unutulup rivayet halini alacak.
Güven olmayacak. Üreme olmayacak. Her canlı avcı olacak. Ve en büyük yeti olarak günümüzde de geçerliliğini sürdüren erkekliğin 9/10'u olan kaçmak hayatta kalmanın onurlu bir savaşı sayılacak.
 • Paylaş
Gelecekte nasıl olabilceğini bilmiyorum ama bir tek bildiğim birşey varsa oda hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağıdır.
 • Paylaş
Hepimiz korku- gerilim senaryoları yazmaya ne çok hazırız.Geçmiş kötü, şimdiki zaman fena, gelecek felaket. Küresel ısınma, doğal afetler, iç savaşlar, tabiatın isyanı... İçten huzursuz dıştan huzur arar.
 • Paylaş
Ya çok gelişmiş olacak yada gelişmiyip susuz ve aç kalıcaz çünkü küresel ısınma ve çevre kirliliği o kadar çok artacak ki dünya yaşanılmaz bir hal alıcak. Uzayda yeni bir dünya bulunmazsa halimiz duman.

 • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

361 Görüntülenme17 Takipçi13 Yanıt