Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gelecekte prim yapacak meslekler nelerdir?

Yönetim Bilişim Sistemleri: Bu alanda çalışanlar bilgisayar programlama, sistem tasarımı, veri iletişimi gibi bilişim konuları ile organizasyon, ekonomi pazarlama, finans gibi konularda eğitiliyorlar. Mezunlar kuruluşların insan kaynakları, işletme ve bilgisayar, organizasyon gibi bölümlerinde çalışabilirler.

Enformatik: İşletme içinde gerekli bilgi akışının düzenlenmesi, işlenmesi ve yönetime yararlı hale getirilmesi için gerekli yazılım ve donanımla ilgilenirler. Muhasebe, finans, bütçe hesaplama birimlerinde iş olanağı bulabilirler.


Görsel İletişim Tasarımı: Jenerik çekmekten paket tasarımı yapmaya kadar geniş bir çalışma alanına sahip. Tasarımcılar; iletişim , medya, reklamcılık alanlarının yanı sıra grafik tasarımla da uğraşabilirler.


Finans Analistliği: Finans sektörünün daha da büyüyecek olması fonlar ve borsa hisselerini bilen analistlere ihtiyacı arttıracak.


Kriminologluk: Suç oranlarının özellikle büyük şehirlerde artmasıyla, suçu anında tespit edecek uzmanlara duyulacak ihtiyacın da aynı oranda artması beklenmekte.


Ortodondistlik: Diş çarpıklıklarını düzeltme olarak adlandırabileceğimiz ortodonti, her yaştaki hastaya uygulanabilir olduğundan ve istenilen sonuçlara ulaşıp estetik olarak tatmin edici görüntüye kavuşmaya yardımcı olduğundan, bu konuda gittikçe bilinçlenen toplumumuzda önümüzdeki yıllarda da yoğun ve artan bir talep söz konusu olacaktır.


Evlilik ve Aile Terapistliği: Günümüzde daha fazla evlilik boşanma ile sonuçlanırken, yaşam stresi daha çok aileyi ve çifti terapistlere yöneltiyor.


Veri Tabanı Yöneticileri: İş kollarının tamamen teknolojiye bağlı hale gelmesiyle, bilgisayar destekli veritabanı yaratan kişiler ön plana çıkacak.


Ergonomi Mühendisliği: Modern ergonomi bilimi çalışanların verimini ve kapasitesini arttırmayı amaçlayan çağdaş bir bilim dalı. Ergonomi mühendisleri, çalışanların verimini arttırmak için ergonomik ortamlar geliştirir. Finans kurumları ve endüstri kuruluşları ergonomi mühendislerinin çalışabileceği önemli alanlar.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

955 Görüntülenme4 Takipçi1 Yanıt