Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gemide bir kadının bulunması sizce de uğursuzluk getirir mi?

Korsanlar filan yalandır.. Bu işin aslı şudur; gemilerin ilk icatlarından sonra denize atılmaları gerekmektedir. Ama o zamanki inanışta deniz tanrısı Poseidon'un böyle bir duruma izin vermeyeceği ve buna çok sinirleneceğine insanlar inanmış durumdadır. Bu sebepten, Poseidon'u kızdırmamak için gemiler süslenerek, bir bayan adı verilerek ( ki ingilizce de gemilerden "she" olarak bahsedilir, geminin boyanmasına ingilizce de "make up" denir, Türkçesi makyaj, gemiden "lady" olarak bahsedilir... ) Poseidon'a hediye şeklinde sunularak denize atılmaya başlandı, bu durumda Poseidon buna kızmayacaktı. Böyle olduğu içinde, kadınların birbirini kıskançlıklarının teeeee o zamanki insanlar tarafından bile bilindiği için yine bir bayan olarak görülen gemilerde başka bir bayanın olması kıskançlıktan ötürü uğursuzluk olarak nitelendirildi.
 • Paylaş
1

İmamefendi, ayağı nursuz olursa kadın erkek fark etmez hocam

yok sadece hurafe bu arkadaşlar
 • Paylaş
eğer doğru olsaydı bütün yolcu gemileri batardı
 • Paylaş
daha neler
 • Paylaş
hayır gemiler zaten dişidir.
 • Paylaş
hayır gemiler zaten dişidir.
 • Paylaş
doğru diyor:)
 • Paylaş
hurafa sadece :)
 • Paylaş
 eski bir korsan inanışı olduğu söylenir bunun.
 • Paylaş
Uzay gemisinde ise sakınca yok.
 • Paylaş
Sadece bir kadının bulunması tayfalar arasında, olumsuz durumlara neden olabilir.
 • Paylaş

Korkak erkek uydurması.

 • Paylaş
11

Hakan, Bu gemideki kadın sayısına bağlı. Aylarca açık denizde hormon deposu haline gelmiş bir grup erkek olan gemiye binecek 1 kadinin, o gemiye uğursuzluk getirmesi olsa olsa en iyi ihtimaldir. :)

Nazende , Böyle bir gemi kadın için uğursuzluk: )

Şaman, Kadın için uğur da olabilir durum, din, ahlak, zevk anlayışına bağlı olarak. Yalnız yolcu gemilerinde bol bol kadın oluyor, bir uğursuzluk kazası duymadık.

Nazende , Bence uğursuzluk. Tabi uğur olarak sayan kadın mutlaka çıkacaktır. Bu tür inanışlar batıl.

Hakan, Bu efsane korsan çağından üstad, taytanik te yeteri kadar kadın var di :)

Şaman, Biliyom üstadım, korsanlar o kadın için birbirlerini keserler diye var o inanış. :)

Nazende , Bu nasıl iş kendi kabahatları için kadınları suçlamışlar. Sonuç, hislerinden korkan erkek uydurması :)

Şaman, Kabahat değil yahu, adamlar aylarca büyükçe bir sandalın üzerinde hormon deposu haline gelmişler, kadın görünce de doğal olarak rekabete giriyorlar. Bu durumu artık hisle açıklamak ciddi kadın uydurması olur, içgüdülerdir onları dürtükleyen.

Nazende , Birbirlerini kesmeyi kabahat olarak görmüştüm.

Can Alkan, Korsanlar filan yalandır.. Bu işin aslı şudur; gemilerin ilk icatlarından sonra denize atılmaları gerekmektedir. Ama o zamanki inanışta deniz tanrısı Poseidon'un böyle bir duruma izin vermeyeceği ve buna çok sinirleneceğine insanlar inanmış durumdadır. Bu sebepten, Poseidon'u kızdırmamak için gemiler süslenerek, bir bayan adı verilerek ( ki ingilizce de gemilerden "she" olarak bahsedilir, geminin boyanmasına ingilizce de "make up" denir, Türkçesi makyaj, gemiden "lady" olarak bahsedilir... ) Poseidon'a hediye şeklinde sunularak denize atılmaya başlandı, bu durumda Poseidon buna kızmayacaktı. Böyle olduğu içinde, kadınların birbirini kıskançlıklarının teeeee o zamanki insanlar tarafından bile bilindiği için yine bir bayan olarak görülen gemilerde başka bir bayanın olması kıskançlıktan ötürü uğursuzluk olarak nitelendirildi.

Hakan, Vay tirsiklar dandik poseidon dan korkmuşlar demek. :)