Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gençliğinden orta yaşlara kadar politik yaşam süren bir insan, neden APOLİTİK olma mücadelesine girer ve sonuç ne olur sizce?

Şirket kurmuştur. Bir şirketin dini, dili, politik görüşü, hatta tuttuğu takım olmaz, olamaz. Diğer seçenek tarafsızlık diye tutturan AKP suç örgütünün sempatizanı olmuştur. Malum onların da din, dil, politik görüş gibi iddiaları olmasına rağmen hiçbirine sahip değiller... Bütün şirketler gibi iki felsefeleri var sürekli nakit akışı ve daha fazla kar... Sonuçta eğer kişi AKP suç fabrikasına girebilirse tamamen apolitikleşebilir.
  • Paylaş
Fikrimce politikanın bir ilüzyondan ibaret olduğunu farketmiştir bu yüzden de apolitik olmuştur. Dünyayı, yaşamı değiştiren teknolojidir. Teknolojiye ışık tutan bilimdir, bilime de sanat. Politikacıları unutun. Politikacılar ikinci sınıf insanlardır. Edison ampulü geri alsa, Wright Kardeşler uçağı geri alsa, Marconi kısa dalgayı geri alsa, Alexander Fleming penisilini geri alsa insanlık ortaçağa düşer düşebiliyor musunuz? Peki hangi politikacıları geri alsan insanlık ortaçağa düşer? Bu icadlar politika sayesinde mi bulundu? O yüzden politika yalandır. Dünyayı, mesleğini evrensel düzeyde yapanlar insanlar değiştirir.
  • Paylaş
Enerjisi tükenmiştir ve artık ne haliniz varsa görün moduna geçmiştir bence
  • Paylaş
Hayatında politikadan daha önemli olan bir hayat mücadelesine girmiştir.Belkide artık kaybedeceği şeyler vardır. Ve politikanın ona kaybettirdiğini düşündüğü için apolitik olma mücadelesine girerse de sonuç istediği gibi olur.
  • Paylaş
Biraz kendim gibi ... Benim icin genclik ve orta yas sonrasi, otaya konulan hedefe bir sekilde ulasildigindan baya zamandan beri apolitikim. Günlük ivir zivirlarla pek ilgilenmiyorum. Sadece demokratik devlet konu oldugunda hala hassaslasiyorum, iste son "cumbaba" secimlerinde oldugu gibi.

Gercekten az yol alinmadi. 12 yil istikrarli iktidar olmak ve kalabilmek basli basina büyük bir basari.
Millet rüstünü ispatladi bence ... Kanmiyorlar yalan dolan manset ve haberlere ...
Gencligimde Türkiye almanlarin gözünde bir "Afrika ülkesinden" cok da farki yoktu. Bu tamamen degisti. Acikcasi, gurura kapilmadan memnuniyet duyuyorum bu durumdan. Haz verici bir durum.

Düsündükce, apolitik olma sebeblerinden bir tanesi de tabi ki muhalefet. Anasi, yavrusu ile beraber tam bir acizlik örnekleri. Sacmalamalarindan tek kelime ile biktim ve ilgilenmiyorum sözde elestirilerine. Zira arasirildigi zaman bos, fos cikiyor hep. Hele muhalefet lideri bir sey söylediginde "son karariniz mi? " diye sorma istegi doguyordu bende.

Sonuc ne mi olacak? Hepimiz ölecegiz ve o zaman bu dünya gram umrumuzda olmayacak. Zaten bu dünya hayali bir sey. Bugün var, yarin yokuz ... "Apoltik" olma yolunda iste bu suurun etkisi var sanirim.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

110 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları