Bilmek istediğin her şeye ulaş

Genel olarak değişime yaklaşımınız nedir? Her türlü yeniliğe açık mısınız? Yoksa alışkanlıklarınıza ve rutinlerinize bağlı olarak değişim sizin için zor mudur ya da gerekli midir?

Bu değişim konusunu geçen düşündüm bende... Kendi hayatımda fark ettim ki; her değişiklik yaptığımda bunun bende bir süre alışkanlığa dönüştüğünü, bu alışkanlığı (değişimden oluşan alışkanlık bu) bir süre devam ettirdiğimi daha sonra bu alışkanlıktan sıkılıp farklı bir değişime gittiğimde bunun da farklı bir alışkanlığa dönüştürdüğümü fark ettim. Sonra baktım bu değişimlerden ben genelde olumlu etkileniyorum ama olumsuz etkilendiklerim de oluyor ve bunu değiştirmeye çalıştığımda vaktimi baya alıyor. Yani değişim aslında çok basit bir şey ama sizi kötü etkilediğini fark ettiğinizde bu değişimden vazgeçmek istiyorsunuz ki çok geç, artık bir alışkanlık o.


'Hiç değişime açık değilim, sadece alışkanlıklarım ve ben ' diyenlerde aslında yenilikler yaşarlar. Bu anlık olarak gerçekleşmese de belli dönemlerde gerçekleşiyor. Sinsice, fark ettirmeden.


Bir de değişim ne kadar zor ise o kadar da kolaydır ve kesinlikle gereklidir, evet:) ( diye düşünüyorum...)

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

554 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt

Konu Başlıkları