Bilmek istediğin her şeye ulaş

Generallerin içeri alınmasından dolayı, askeriyenin itibar yitirdiğini düşünüyor musunuz?

Bence asla yitirmedi aksine duruşları içtendi. Ama zaten amaç, itibarın zedelenmesi... Medya da bunu pompaladıkça pompalıyor.
  • Paylaş
Yitirmedi demen yanlış olur. Giden generallerin yerine şeriatçı yönetim tarzına daha ılımlı bakan askeri görevlilerin getirileceği belli. Şayet şu ana kadar itibar kaybetmediğine inananlar varsa bile işte o zaman geldiğinde bu inançlarından feragat edeceklerdir. 
  • Paylaş
Alınmasıyla yitirmedi. Ama yerine geleceklerle yitirmiş olacak. Gene nasıl olsa bizim ruhumuz bile duymayacak.
  • Paylaş
Bence evet
  • Paylaş
Hiyerarşik olarak kurumun personeli Dünyanın en iyi askerlerinden oluşuyor bu yönden çok şanslı ; hepsi ölüme gözünü kırpmadan gider ,örneği çanakkalede adını bilmediğimiz dünyanın bir çok yerinde mevcuttur. Sistematik olarak Ülkemizin hemen hemen her kurumuyla benzerlikler gösterir yani uzun vadeli plan yapamaz , iyi yönetilemez, teknolojik olarak dışa bağımlıdır v.s.


Bence son olaylardan önce de güven giderek azalıyordu.Ama yinede çok güçlü bir ordumuz var sebebi insanlarımızın vatan millet sevgisidir kurumun kendisi sadece hizaya sokup sabahtan akaşama kadar yoklama yapar.
  • Paylaş
Zaten sıralı tüm operasyonlar bir linç operasyonu, ötekileştirme, yalnızlaştırma, halktan koparma, sindirme ne derseniz deyin.

Asker bir Avatar. Mustafa Kemal Atatürk' ün Avatarı. Hedef askerin temsil ettiği herşey;

-Milli Devlet, (Adını uyduruk ulusalcılık kelimesi ile değiştirip saldırıyorlar.)

-Laiklik (Sekülerlik açılımı gibi aslında daha ileri bir kavramla tartışmaya açıp, inanç hürriyetinin devleti gölgeletecek kadar genişletilmesi yöntemini popülarizm ile kullanıyorlar.)

-Misakı Milli, Bölünmezlik (Eyalet sisteminin anahtarı Başkanlık sistemini, hiç eyaletten bahsetmeden halka yutturmaya çaşıyorlar.)

-Tam bağımsızlık (ABD nin BOP unda eş başkanlığı çoktan ilan ettik bile)

-Demokrasi (Tüm ortadoğuya Ilımlı İslam devleti modeli örneği, ihracı. Küçük küçük bireysel özgürlükler kısıtlanıyor, sigara, alkol gibi sağlık kisvesi altında, güvenli internet ile internette sansür ile, medyaya tahammülen baskıyla(Aydın Doğan' a vergi şoku gibi), )

-Yurtta sulh,cihanda sulh (Artık aktif siyaset diye açtılar torbayı, nerede ABD ye taşeron oluruz göreceğiz yakında. Tüm komşularla aramız açıldı, Azerbaycan'la bile, İsrail' e sözde karşıyız, Suriye' ye karşı ittifak içindeyiz.İlginç işler)

Sonuç. Hayırlı olur inşallah. Başarırlarsa helal olsun diyeceğiz bu yeni modele, yok başaramazlarsa, Allah yar ve yardımcımız olsun, eldeki bulguru kimler kapar bilinmez.)
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1001 Görüntülenme8 Takipçi6 Yanıt