Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gerçekten her işte bir hayır var mıdır? Yoksa biz kendimizi kandırmak için mi diyoruz?

Çok kötü bir şey bile olsa diyoruz neyse canım her işte bir hayır vardır.Bu gerçekten öylemi yoksa bir rahatlatma çeşidi mi?Düzenle
Soruyu biraz zorlaştıralım; bir babanın öz kızına tecavüz edip öldürmesi durumunda ne gibi bir hayır olabilir ki? Cevap vereyim; böyle iğrenç bir olay için 'aşağılık' nitelemesi bile üstün bir derece kalır, böyle bir durumun ne kadar hayırsız olduğu ortadadır. Ancak! Tecavüz edilip öldürülen bu kızın, Adolf Hitler'in annesi olduğunu düşünün? Böyle bir durumda Hitler doğmayacak, milyonlarca insan ölmeyecek, işkence görmeyecek, dünya belki de daha hayırlı bir gelecek kazanacaktı. Bu sebeple, olası paralel evrenlere geçerek gerçekleşmemiş olan olasılıkların gerçekleşmesi halinde olabilecekleri bilmediğimiz için, kötü sonuç ile gerçekleştiğini düşündüğümüz şeylerin, aksi ihtimalden daha hayırlı olup olmadığını bilemeyiz. Küçük veya büyük; her değişikliğin bir hayrı mutlaka vardır. Sayısız örnek düşünüp, düşününce sayısız hayır bulabilirsiniz.
  • Paylaş
1

Evin, Çok teşekkür ederim verdiğiniz örnek cidden her şeyi çok iyi aydınlatmış.Resmen kafamda ampül yandı desem yeridir.

O her son bir başlangıca cıkıyo diye ya karar mekaniği
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

389 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları