Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gerçekten hiçbir şekilde mutlu olamıyorsam ruhumun teşhisi nedir?

Yanlış sorularla doğru cevaplara ulaşman biraz zor olabilir bu nedenle bence şuradan başlayalım: aradığın şey teşhis mi yoksa tedavi mi?
  • Paylaş
4 sene önce ne oldu da böyle hissetmeye başladınız ?
Çok büyük bir kayıp mı yaşadınız, altından kalkamayacağınız bir sorumluluk mu yüklendiniz, kişiliğiniz zarar görecek boyutta utandıracak bişey mi oldu ? Böyle ölüm kalım meselesi yaşamadan daha 20 yaşında mutluluğu kaybettiyseniz bu belki atalettir, belki tembelliktir, ama acının verdiği mutsuzluk değildir.
  • Paylaş
1

Mavi Kanatli Zeytin, Merhaba psikolojiden çok iyi anlamam. Aslında ilgiliyimdir. Benim kaybım psikolojik birşey sanırım. Arkadaş çevremden tutun, ikili ilişkiler ve aileme kadar bir çok konuda çok hasarlıyım. Sizin kastettiğiniz ölüm kalım meselesi bedenen anladığım kadarıyla ancak ben ruhen çoktan öldüğümü düşünüyorum. Ne mi yaşadım dersem biraz özele giricek ve eğer siz bu konularda çok bilgi hakimi iseniz size daha sonra bir şekilde anlatırım tabiki. Ancak ben burada bunlardan ayrıntılarıyla bahsetmek istemiyorum. Sadece üzerinden geçecek olursam, ilk önce hayallerimi sonra kız arkadaşımı sonra da inancımı kaybettim. Evet dolayısıyla tembelim inancım kalmadı diyebilirim. Camiye gidince bile içime huzur dolmuyor anlıyor musunuz . Hissetmiyorum birşey ve bence bu acı yada başka birşey ama kesinlikle mutsuzluk.

Depresyon. Ben ilaççıyım, bir süre ilaç almak iyi geliyor. Bir insanın hiçbir şekil diyebilmesi için her bir şekli denemiş olması gerekir ama bunu depresyondaki bir insana anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zordur. Yani bir de ergen depresyonu var, o zaten çok normaldir, bazı ergenlerde olur, ileride de geçer, ona ilaç almaya falan gerek yoktur.
  • Paylaş
2

Mavi Kanatli Zeytin, 24 yasindayim. Yaklasik 4 senedir hayatin anlamsiz oldugunu dusunur hale geldim. Hedeflerim ugruna birsey bile yapamiyorum. Cunku buna inancim yok halim mecalim yok. Ve ben istedigim herseyin hala olacagina inaniyorum birsey yapmaksizin. Antidepresan ve uyku hapi kullanmistim iki sene once 2 ay boyunca. Ve bir ay sonra tesir etmeye baslamisti. Sizce tekrar ilac mi kullanmaliyim ? Gercekten hayatimi bos yasiyorum.

Şaman, Bence ilaç iyi. İnsan kafasını toplayıp günü hatta ileriyi de düşünebiliyor.

Normal olan bu gibi. Arada mutlu olup hayatta kalmak için umut edinmek dışında mutsuzluk.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

127 Görüntülenme5 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları