Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gerçekten kötü insan var mıdır yoksa kötü insan anlayışı göreceli midir?

Her insanın iyi ve kötü yanları mevcuttur. Bazılarının kötü yanları ağır bassa da, okuduklarım kimseyi "kötü" olarak sınıflandırmamamız gerektiğini söylüyor... Belki bazı uç örnekler ve kalıtsal sorunlar hariçtir... Bazen bana iyimser bir bakış açısı gibi gelse de, kötü olarak sınıflandırmak yerine, kötü çocukluk geçirmiş olarak sınıflandırmak daha doğru olacaktır sanırım... :) Eğer yardım edemeyeceksem, bu insanlardan uzak durmaya çalışıyorum tabii...
2 sene önce Ntv'de iyi ve kötü insanlar hakkında bir belgesel izlemiştim. Orada, kötü insanların beyninde bazı bölümlerin çalışması gerektiği gibi çalışmadığını söylüyordu. Daha sonra okuduğum bir kitapta, çeşitli psikolojik tedavilerle bu bölümlerin gerektiği gibi çalışabileceğini öğrendim.
  • Paylaş
Gerçekten kötülük yoktur, iyiliğin kaybolması vardır diye bi bölümü olan video izlemiştim
  • Paylaş
Her insanın kendine has karakteri vardır.Kimisinin karakteri iyi kimisinin kötüdür. Kısaca kötü insan göreceli değildir.Seninle o kişi arasındaki bağa bakar.
  • Paylaş
Kötü insan vardır.. .
  • Paylaş
İyi de kötü de insanın içindedir ama bazı insanlar kötülük yaparak hayattan zevk alır, tatmin bulur. Yani kuişinin özgür seçimi ya da hatta ruhsal farklılığıdır kötülük. Her iki durumda da insan kötülük yapar. Kişi kötülük yaparak kendisine iyi gelen bir şey yaptığı için kendisini kötü olarak görmeyebilir ama dışarıdan bakıldığında yani kötülüğe maruz kalanlar ve adayların gözünden bakıldığında o kişi kötüdür. Sonuç olarak genellile kötülük yapan insanlar kötü insanlardır hem de gerçekten.
  • Paylaş
Kötü insan yoktur empati kurmayı bilmeyenler vardır...
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

193 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt

Konu Başlıkları