Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gerçekten ruh eşleri var mıdır?

Ben böyle bir olasılığın var olabileceğine inanıyorum. Belki de sadece romantik bir Balık olduğum için inanmak istiyorum :) Ve bu kişi tek bir kişi ise karşımıza çıkma olasılığının büyük olduğuna inanıyorum. Ama sonra kaybedersiniz/her daim birlikte olursunuz, o kesin değil bence. Ve ruh eşlerinin ikiz gibi değil, birbirlerini tamamlayacak insanlar olması daha mantıklı bence. . .
  • Paylaş
4

Ayhan Şimşek, Dünyanın en eski öğretisi yin ve yang'e göre varolan her bir şeyin bir de karşıtı vardır. Siyah ve beyaz, iyi ve kötü gibi..
Ben eğer ruh eşi diye bir şey varsa bunun mevcut karakterimizin tam zıttı olduğunu düşünüyorum. Bu nokta da işin içine hatırı sayılır bir şekilde kuantum da giriyor tabii :))

Hypatia Hypatia, İşte bundan emin değilim ben kendi adıma :) bir tarafın az, bir tarafın çok konuştuğu bir ilişki hayal edebilirim; ama örneğin bir tarafın oturduğu yerde oturma ve diğerinin dünyayı dolaşma isteği varsa bunu hayal edemem :)

Ayhan Şimşek, bu yüzden ruh eşi kavramını aklımızdan çıkartmak aynı zamanda hedef küçültmek anlamında daha da fayda sağlar sanki insanlığa :))

Hypatia Hypatia, İstesem de aklımdan çıkaramam :) Balık hislerim mantığımın önünde bu konuda :D

Kısmen evet.Ama bana göre bu kişi tek bir kişi değildir.Sadece tek bir ruh eşiniz olduğunu düşünürseniz,o kişiyi bulduğunuza inandığınızda ona karşı saplantılı olursunuz,ama kendinizi kandırıyor da olabilirsiniz.Hayatta her zaman daha fazlası vardır.
  • Paylaş
Vardır ama bir tane değildir.
  • Paylaş
6

Hypatia Hypatia, Bilimsel gerçek gibi net yazmışsınız :))

Uğur Çakmak, :) Normalde hep uzun yazarım. Konuyu uzatmayı sevdiğimden sanırım :) Bu sefer öyle oldu, kısa ve net. Kendi hayat tecrübemden ve etrafımdaki olup bitenlerden çıkardığım sonuç budur. 40-50 yıllık evlilikler bile sonlanabiliyorsa insan "bu benim ruh eşimdir" nasıl diyebilir? Nasıl ölçücek bunu? İstisnalar yok mudur elbette vardır.

Hypatia Hypatia, :)) evet haklısınız, ölçmek çok zor. Sadece inanabiliriz; tabi eğer karşılıklıysa :) ama bitiyorsa, ben "ruh eşime çok benziyormuş, ama değilmiş" demeyi tercih ediyorum :) benzeştiğimiz diğer ruhlar, belki daha önce bir yerlerde karşılaştığımız ruhlardır ya da sadece ortak özelliklerimiz olanlar. Çok mu romantik oldu yazdıklarım bilmiyorum :)) Balık olmak kolay değil :D

Uğur Çakmak, Ruhların daha önce yaratıldığı şeklinde bir inanca sahip değilim ve ruh denilen şeyinde tas tamam bilincin kendisi olduğunu düşünüyorum. Hepimizin bir çok özelliği var. Bu özelliklerin bir kısmı açığa çıkacak kuvvette bir kısmı değil. Aşkın kendinde olupta açığa çıkaramadığın özelliklerin, başkasında açığa çıkmış haline kapılmak olduğunu düşünüyorum. Benim de böyle garip bir inancım var :)

Hypatia Hypatia, :) Evet, en azından benim için değişik bir düşünce sayılır :) Şimdi daha iyi anladım düşüncenizi. İyi ki sorup, kısa yanıtınıza açıklama yaptırmışım :)) Yalnız size "başkasında açığa çıkmış haline kapılmak " kısmında katılıyorum; tabi konu ruh eşleri değil, sadece aşk ise :)

Uğur Çakmak, :) Evet aşk için söyledim. Ruh eşi için ise sizin dediğiniz gibi bugün ruh eşim dersiniz yıllar sonra ruh eşime çok benziyormuş diyebilme olasılığınız var. İşte tam bu yüzden dolayı insanın birden fazla ruh eşi olduğu inancını taşıyorum.

Ruhlar eşleşmez, teknik ve bilimsel olarak enerjisini ölçme imkânımız yoktur ruhun ki eş benzerini bulabilelim. İki insanın fiziksel ve duygusal uyumları eşleşmede daha etkindir. Bu uyum çok uzun yada çok kısa sürebilir hatta ölene kadar birlikte olan eş ve arkadaşlar vardır bu tür ilişkilerde bir taraf diğerine karşı daha anlayışlı, nazik ve sakin davrandığı için bu ilişki sürer yoksa aradaki uyum ruhların uyumu filan değildir. Ruh eşini ararken bakir yada bakire olarak gömülen insanlardan olmayın akıllı olun gerisine eşleşince karar verirsiniz. E daha bekliyonuz verdim işte 70 yıllık hayatınızın sırrını ziyan etmeyin, yazık yazık herkes toprak olacak, böcek yiyecek sonra. . .
  • Paylaş
Bence vardır. Bu kişisel olarak değişkenlik gösterir. Tüm beğenileri, düşünceleri ve yaşam şekli benzeyen iki insan birbirini ruh eşi olarak görebileceği gibi, tüm yönleri zıt olan ve birbirini tamamladığını düşünen iki insanda ruh eşi olarak birbirlerini görebilir.
  • Paylaş
Amerikanın oyunları bunlar, olmaz öyle şey, inanmayınız.
  • Paylaş
Bu soruya cevap verebilmek için önce ruh var mıdır sorusuna net bi cevap verebilmek lazım.

Ruh yoksa, eşi de olamaz di mi?
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

436 Görüntülenme10 Takipçi7 Yanıt

Konu Başlıkları