Bilmek istediğin her şeye ulaş

Taksim Gezi Parkı ile başlayan tencere-kepçe eylemlerini nasıl karşılıyorsunuz?

Gayet makul ve yerinde bir eylem olduğunu düşünmekteyim. Bu eylemle insanlar, kendilerini ifade etme hakkını kullanmakta ve çevresine zarar vermeden bunu yapmaktadır. Rahatsız olduklarını dile getirenlerin ise iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum zira bu sesler içinde dahi tüm yazılarımı istediğim gibi yazabiliyorum. İnsanlar, ifade özgürlüğüne sahiptirler ve bunu başkalarına zarar vermeden, kamu düzenine aykırı davranmadan yapmalıdırlar. Tencere-kepçe eylemleri de gayet ölçülü ve makuldür.
  • Paylaş
Başbakan, tencere tava hep aynı hava diyerek aşağılayıcı konuşarak 3-5 çapsızın oyuna göz dikse de, bugün polis şiddetinden bahsediyorsa bütün dünya bu tencere tavanın ne kadar güçlü bir eylem yöntemi olduğunu gösterir.

Tencerem var tavam var, seni sandığa gömecek havam var :)
  • Paylaş
2

Şaman, Ne güzel romantik günlermiş yav üstat, özlüyor insan :)

Günler, aylar geçti de üzerinden, şöyle geriye dönüp baktığımda tencere de iyiydi de Davulcu Vedat'la POMA'ya dönüşmüş kepçe eylemi en hoşuma gideni olmuştu galiba... Hmm soru tencere tava olacaktı galiba ama nasıl olsa hepsi aynı hava, trafolara da organize kedi lobisi girmiş zaten... .
  • Paylaş
Şu açıdan da düşünebiliriz lys çok yaklaştı belki sırf bu yüzden puan kaybedicek öğrenciler.. eylem yapmak herkesin hakkı özgürlük , hak hürriyet her neyse ama şu da sen bunları yaparken aynı zamanda başkalarının haklarını kısıtlıyorsun ..
  • Paylaş
4

Hakan, Yapma Allah aşkına 15 dakikalık gürültü hepsi hepsi, eylemin olduğu yerlerde komşunun yapacağı gürültü bu kadar hepsi. Asıl korku tencere tavadan çıkan özgürlük sesi . Elini vicdanına koy söyle mahallende kaç kişi tencere tava çalıyor :)

Sorumsorumsak, hakikaten ama her ne olursa olsun burda Hak mevzu hadi o dakka okuduğu biseyi anlamadi sınavda çıktı yapamadı sonra da öbür tarafta hakkımı helal etmiyom dese ya da onu geç evinde hastası olan bebeği olan insanlar ? Okulda hoca yazılıyı ilk ders yapıcak diye ayaklarımızi yere vurmaya başladık sonra alt sınıf ? Dedi hoca durduk ... Diğer insanları da düşünmek lazım .. Belki burda yapılmıyor olmayabilir ama allahtan yapılmıyor cenazesi hastası olanlar tarafından çok büyük kavgalar çıkabilirdi... Çok duydum böyle şeyleri :) :) her neyse insanlar özgürlük deyip bu bizim hakkımiz deyip eylem yaparken başkalarını da düşünmeli . Bütün yazmak istediklerimi demin toplamış bulunuyorum . Sonunda doğru cümleyi buldum :D

Eskiz, kimseye zarar vermeyen bir kalabalıktan bahsediyorsun. Zarar verme eğiliminde olan şahıslara yönelt bu düşüncelerini.

Sorumsorumsak, ben bu konuda siz böyle yaptınız demiyorum .. Üstüne alınan alınır ..ayrıca tencere tavayla zarar vermerilmediğini sanıyorlar ama aslında diğer insanları düşünen yok herneyse suan çok ciddi Oldum...

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

703 Görüntülenme8 Takipçi4 Yanıt

Konu Başlıkları