Bilmek istediğin her şeye ulaş

Zemzem suyunun kuyusu 1.5 metre derinliğinde ve en yakın su kaynağına 80 km uzaklıkta olmasına rağmen kuyudaki su hiç bitmiyor. Sizce nedeni nedir?

Hac sezonunda ise tüm hacılar bu sudan ihtiyaçlarını gideriyor ve memleketlerine taşıyor. Suyun kaynağı da henüz bulunamadı.Düzenle

Aslında madem bitmeyen bir kuyu bence tüm Arap şehir şebekelerine bağlanmalı. Hatta nasıl olsa bitmeyeceğinden civar ülkelere de boru hatları döşenerek satılabilir.

  • Paylaş
Aynı mantık çöllerdeki göletlerde de var. Kuyu ile herhangi bir kaynak arasındaki toprakta, su geçirmeyen bir katman oluşuyor. (kil gibi) su nerede olursa olsun, U borusu mantığı ile seviyeyi bir tutuyor. Çöllerde ki vahalarda da su seviyesi hiç düşmez hep aynı kalır. Sebebi is bunun ile aynı.
  • Paylaş
Hac mevsimide zemzem suyunun bakteri oluşturması sebebiyle uzun otobüs yolculuklarında yurt dışına çıkarılması suudi hükümetince yasaklanmıştır.

Ayrıca zemzem suyu islami bir dini inanış değildir islamdan önce hristiyanlarca kabul görmüş, daha sonra islami kabul görmüştür. Zemzem Meryem'in İsa'yı doğurmasına vesile olmuş ilahi bir sudur. İslamiyetteki yeri İsa kaynaklıdır.
  • Paylaş

O bölge "kutsal" olduğu için mi zemzem buradan çıkmaktadır yoksa buradan zemzem çıktığı için mi o bölge "kutsal" kabul edilmiştir. Bence bu tartışılmalı.

  • Paylaş
Zem Zem suyu da dahil bazı şeyler tartışılmaz. Bence de tüm dünyaya dağıtılmalı işin içinde başka bi iş yoksa. Bildiğim kadarıyla Hacılara yada turistlere, suyun özelliği bilinçli şekilde yok edilmiş su verilmekte. Orjinal su dan kral ve yakınları,iş ortakları faydalanmakta. İş ortakları hangi güçlerdir bilmem. Su laboratuvarlar da özel izinli kişiler tarafından incelenmekte (yabancı biri izinsiz araştırma için girmeye kalksa bi sebep bulunup kellesi gider)ve şifası ilaç yapımında ilham olmaktadır dersem, diğer vatandaşlara, ilaçlı , ultraviyole edilmiş, çeşitli depo vs. yerlerden geçmiş özelliğini yitirtilmiş su veriliyor dersem bana deli dersiniz. Bana göre böyle yapılıyor.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

906 Görüntülenme8 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları