Bilmek istediğin her şeye ulaş

Girişimciler için en iyi 5 tavsiye nedir?

  • Ufak da olsa bütün harcamalar iyi hesaplanmalı, finans konusunda iyi bir planlamaya gidilmeli. Benjamin Franklin'in dediği gibi 'Büyük birikimler küçük birikimlerin ürünüdür. Bu yüzden küçük birikimlere de ihtiyacın olduğunu unutmamalısın ve 'küçük şeyler için telaş etmelisin.'
  • İnsanlara başarısız olduğundan, planlarında yolunda gitmeyen şeylerden  nerdeyse hiç bahsedilmemeli, herkesin her konuda bilgisi olmasa dahi fikir yürüttüğü gerçeği unutulmamalı.
  • Teknolojinin gerisinde kalma hatasına düşülmemeli, hızlı ve sık yeniliklerle projeler sürdürülmeli. Bu esnada projeler gizli tutulmalı ki, onca çaba verdiğimiz emekler bir anda başkası tarafından önümüze sürülmesin.
  • En önemlisi bahane üretilmemeli, Marc Zuckberg zamanım yok, olmaz deseydi bugün hayatımızda Facebook gibi bir eksikliği fark etmeyecektik. O herkesten farklı bir şey yaptı, hayatımızdaki bir ihtiyacı buldu ve yerini kimsenin dolduramadığı yepyeni bir yenilik yarattı, bu yüzden yeniyi ve ilki bulmanın başarının anahtarı olduğunu unutmamaya özen gösterilmeli.
  • Ve son olarak; iş başkalarına yüklenmemeli, bilgisayarı ve aklı olan herkesin sermayesi hazırdır, eski köye yeni adet getiren kazanır der TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu.
  • Paylaş
Rakiplerinizden, fikrinizin çalınmasından ya da benzerlerinin türemesinden korkmayın çünkü girişimci bir soruna çare olmak, var olan bir şeyi daha iyi yapmak için yola çıkar ve bu bir defaya mahsus birşey değildir.

her zaman yeni şeyler yaratabileceğinizden ve daha iyisini yapabileceğinizden şüpheniz olmasın ;) 
  • Paylaş

paranı,zamanını kaybedebileceğini bileceksin ve

bunları kaybetmekten korkmadan,yılmadan devam edebilcek cesaretin olacak...

  • Paylaş

Dün katıldığım bir toplantıda ortaya konulan önermeleri aktarıyorum:

Tek bir ürüne odaklanmak batı ülkelerinde mantıklı kabul edilirken ülkemizde türev arayışında olunması öneriliyor. Sektör ihtiyaçları da hızla değiştiğinden yedek planlar, yenilikçi çözümler oluşturulmalı deniliyor. Son kullanıcıların iş süreçlerini yerinde görmenin de olumlu sonuçları olacağı değerlendiriliyor. TÜBİTAK'ın destek uygulamalarına ilişkin 30 sayfalık bir bülteni varmış gözden geçirmek faydalı olabilir. Kurum içi bilgi kaybını önlemek için süreçlerin sağlam yapılandırılması da hatırlatıldı.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

887 Görüntülenme6 Takipçi4 Yanıt