Bilmek istediğin her şeye ulaş

Girişimciler için kolaylıklar sağlayan bankalar hangileridir?

Örneğin TEB Kuluçka Merkezi birçok kredi kolaylığı, POS kolaylığı, ücretsiz EFT/Havale gibi olanaklar sağlıyor. tebkobitv.com/girisim-bankaciligi Buna benzer kolaylıkları diğer bankalar da sağlıyor mu?Düzenle
TEB Girişim Evi - Kuluçka Merkezi dışındaki kolaylıkların; işinize, dişe dokunur bir faydası olmayacaktır kanımca. Kuluçka merkezi olarak da başka banka bildiğim kadarı ile bu tarz bir destek içerisinde değil.

Ancak benim önerim; her ne kadar bankalar kredi, vs. kolaylığı sağlıyor da olsalar, onları en son kapı olarak düşünmenizdir. Banka kredileri ile -kendi girişimlerimizden birisi için (Trink)- haşır neşir olmuş birisi olarak söylüyorum ki o baskıyı ve stresi yaşayacağınıza daha fazla insandan borç alın daha iyi.
Herşeye rağmen, bankaların bu tarz desteklerinin şu şekilde bir faydası olabilir belki. Bu birimlere başvuru yaptığınızda birçok riski değerlendireceklerdir. Bunun sonuçları onların işinize bakış açısını da görmenizi sağlayabilir (burada kastettiğim girişimler daha çok satış üzerine ve şirketleşir şirketleşmez fatura kesebilme yetisine sahip olabilecek girişimler elbette ki). Bu sayede kendiniz de reel bazı çıkarımlar yapabilirsiniz. Başvurudan sonra haşır neşir olmayın derim.

NOT: TEB'in ilgili destek sayfası: tebkobitv.com/girisim-bankaciligi
En alttaki nota dikkat: Ücretsiz İşlemler *
  • Şirket Kredi kartı : İlk yıl şirket kredi kartı üyelik ücreti alınmayacak
  • Havale/EFT: 6 ay alınmayacak
  • Hesap işletim ücreti : 6 ay alınmayacak
  • KOBİ Kulüp üyeliği: İlk yıl 200 TL’lik üyelik ücreti alınmayacaktır.
Görüldüğü üzere 1 yıl sonra onlar da işe başlıyor :). Daha da güzeli de şu küçücük not (burada büyülttüm):
* Finansal hizmetler kapsamında bahsi geçen hizmetlerden yararlanmak isteyen girişimciler, Şirket Kredi Kartı, Fatura Ödeme Talimatı, Vergi/SGK Ödemesi, TEB İnternet Şubesi, TEB Banka Kartı ürünlerini 12 ay boyunca aktif olarak kullanacaklarını taahhüt etmelidir.
  • Paylaş
Her ne kadar özel bankalar bu konuda cazip gözükseler de (cazip değil sadece reklamlarla cazip gözüküyorlar) kamu bankaları girişimcileri destekleme konusunda daha tutarlı ve güvenilirler emin olabilirsiniz.
  • Paylaş
Girişimciler için kamu sermayeli bankalarının cazip olduğunu söylemek isterim.
  • Paylaş
1

Kobi Destek Merkezi, Ziraar bankasının kredi faizleri çok düşük

Ben krediden çok, Şirket Kredi kartı, EFT vs işleri için düşünüyorum. Ama dediğin gibi 6 Ay sonra herşey normale dönüyor.
  • Paylaş
2

Serkan Kiose, Bankalar bu sistemin en tepesindeki kurumlar. Öğrendiğim tek şey, kar etmeden hiçbir şeyi yapmayacakları. Kar varsa destek vardır...

Kobi Destek Merkezi, Serkan bey üzülerek görüşünüze katılamayacağız. Çünkü KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almış ve projesi onaylanmış girişimcilere yeterli sermayeleri bile yoksa KGF teminatı ile işyerlerini açma imkanı sağlanmaktadır. Belgelerini almış ve projeleri onaylanmış girişimciler Kobiler için hibe ve krediler tanıtım toplantımıza katılarak daha fazla bilgi sahibi olabilirler.

En düşük faizli krediyi Ziraat Bankası veriyor. Konu ile ilgili Kobi Hibe ve Kredileri tanıtım toplantılarımıza katılabilirsiniz.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

840 Görüntülenme7 Takipçi5 Yanıt

Konu Başlıkları

Eş Anlamlı Soru Ekle

  • TEB Kobi bankacılığı'na benzer uygulamalar var mıdır?