Bilmek istediğin her şeye ulaş

Girişimciler neden çoğunlukla mutsuz veya memnuniyetsizdir?

Sürekli düşünceli halleri, ilerleme yaşasalar dahi bu ilerlemeleri göremezler ve hep neden daha iyi olmuyor sorusunu soruyorlar?Düzenle
Böyle bir şey yoktur. Girişimciler çoğunlukla mutsuz değildir hatta memnuniyetsiz hiç değildir. Ancak şöyle bir durum vardır, girişimciler genellikle düşüncelidirler. Hep farklılıklar yaratmayı veya yeni fikirler üretmeye çalışırlar ve bu konu üzerine düşünürler, bu yaşamlarının bir parçasıdır. Mevcut problemleri nasıl çözebilecekleri konusunda kafa yorarlar.

Ülkemizde girişimcilik çok zor bir iştir. Çünkü girişimci çoğu zaman hem yakın çevresi hem de toplum tarafından kolay kabul görmez. İnsanlar genellikle mevcut durumun dışına çıkan ve sıra dışı bir çizgi sergileyen kişilere karşı savunma durumundadırlar ve hatta girişimciler başarıya ulaştıkları zamana kadar bu kabulsüzlük çoğu zaman devam eder.

Bizim ülkemizde girişimci çok fazla durumla ve zorlukla çok kısa sürede yüzleşir. Bu sebeple yıpranır ve üzüntüler yaşar. Bu sebeple bir miktar karamsarlık veya hayal kırıklığı yaşanabilir ancak girişimci pes etmeyi sevmediği için savaşmaya devam eder ve bu savaş onu diri tutar. Bu sebeple girişimcilerin birçok konu hakkında bilgisi bulunur genellikle, çünkü sürekli araştırır, okur, yazar, paylaşır ve tecrübe eder.

Yani genel olarak sorunuzdaki tespitler bence yanlıştır.
  • Paylaş
Bu çok iddialı bir genelleme olmuş. Benim tanıdığım girişimciler de çok neşeli, heyecanlı, konuşkan, sosyal ve iyimser insanlar. Bence sizin tanıdığınız girişimciler, girişimci oldukları için değil kendi kişilikleri yüzünden öyleler. İnsanları mesleklerine göre genellersek her zaman hata yaparız.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR