Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gitar çalmak yetenek işi midir? İsteyen herkes çalabilir mi?

Daha acemiyim, gitara merakım var, daha önce elime hiç gitar almadım.Düzenle
Ulaşmak istediğiniz seviyeye göre az biraz - süper çok arası yetenek ister tabii. Biraya çerez üç beş parça çalıp söylemek istiyorsanız çok bir yeteneğe ihtiyaç yok, yalnız o seviyede bile ne kadar az yetenek varsa o kadar da çok çalışmak gerekir. Yok "Ben gitar virtüözü olmak istiyorum" derseniz, tabii ki tüm enstrümanlarda olduğu gibi gitarda da üstün yetenek sahibi olmanız gerekir. Sonuçta az biraz yetenek ve çok çalışmayla kendinizi ve arkadaşlarınızı eğlendirecek kadar çalabilirsiniz.
  • Paylaş
Gitarda istenilen duyguyu ve estetikliği vermek yetenek işidir. Çalınmak istenen parça ne kadar zor olursa olsun, üzerinde çok çalışılarak çalınabilir fakat aynı parçayı yetenekli biri çaldığında ikisi arasında mutlaka fark olacaktır.
  • Paylaş
Shakespeare de bir insan ve yanılmış kesinlikle, iyi bir yazar olması dediklerinin doğru olduğuna işaret etmez. Müzik matematiktir ama yetenekli insanlar için böyledir.
  • Paylaş
Teknik olarak bakarsak , mükemmel olabilirsin ama sadece teknik seni çok düz bir gitarist yapar, isteyen herkes çalabilir ama isteyen herkes bir gitarist olamaz.
  • Paylaş
Sheakspeare der ki; "Dehanın %99'u çalışmaktır". Gitara yeteneğiniz varsa diğer insanlardan çok daha hızlı ilerleyebilirsiniz, ancak yeteneğinizin olup olmadığını başlamadan bilemezsiniz. Yeteneğiniz olmasa da dünyanın sayılı gitaristleri arasına giremeseniz de çok ileri düzeyde çalabilirsiniz.
  • Paylaş
Gitar çalmak için yetenekten çok arzulamak, yürekten istemek gerekir. İstediğin kadar yeteneğin olsun sen arzulamadıktan sonra dünyanın en iyi eğitmeni gelse gitar çalmayı öğretemez.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

2686 Görüntülenme10 Takipçi6 Yanıt