Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gitar için parmak alıştırması nasıl yapılır?

Gitar
Gitar
Gitar için parmak egzersizine başlamadan önce parmak kaslarını güçlendirmekte fayda var. 2. resimdeki alet ile parmak ve el kaslarını güçlendirerek, parmakların perdede daha hızlı ve rahat hareket etmesini sağlayabilirsiniz. 1. resimdeki alet ise gitarınız yanınızda değilken tıpkı perdelerde nota basıyormuş gibi parmaklarınızı hareket ettirmenizi sağlayarak parmaklarınızın güçlenmesine yardımcı olur.
  • Paylaş
4

Sedat Durmuş, bu ilk resimdeki cihazın adı neydi ?

Hakan, gitar almadan önce bu cihaz mı alınıyor anlamadım ki. ne işe yarayacak bu alet. gitar egzersizi gitarla yapılır. misal bu aletle bare çalışması yapamazsınız. ayrıca kas hafızasını bence olumsuz etkiler bu alet bir kere aralıklar gitar klavyesi ile aynı ölçülerde değil. illaki bu tür bi alet arıyorsanız ki çok gereksiz bu aleti almak yerine her yerde bulabileceğiniz eski bir gitar sapını üst eşikten ve birinci tel sol notasının altından kesip çantanıza sığacak hale getirip çalışmak istediğiniz de onu kullansanız daha faydalı olur. en azından doğru aralıklarla kas hafızasını da yerleştirmiş olursunuz.

Enfal Anıl, Gitar hocaları özellikle küçük yaşta gitar çalmaya başlamak isteyen öğrenciler için bu egzersiz aletlerini tavsiye ediyorlar.
Dediğin gibi gitar sapı bulabiliyorsan ne ala.

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1153 Görüntülenme7 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları