Bilmek istediğin her şeye ulaş

Github platformuna dosya yüklemeyi nasıl yapıyoruz?

Birinci bölüm GitHub hesabınız ile giriş yapın ve bir repository oluşturun.
1- GitHub hesabınız ile github.com'a giriş yapın2- Sağ üst köşede kullanıcı adınıza tıklayın
3- Repositories sekmesine tıklayın
4- Yeşil renkli "New" butonuna tıklayın
5- Repository Name alanına yeni yazılım kaynak kodu deponuza vereceğiniz ismi yazın. Örneğin : TestProjem

İkinci bölüm Windows için GitHub yazılımını yükleyin ve yazılım kaynak depolarınıza bağlanın.
1- Windows için GitHub yüklemelisiniz. Bunun için aşağıdaki adresi kullanın ve "Download GitHub for Windows" butonuna tıklayarak yazılımı indirin ve kurun.
help. github.com/articles/set-up-git
2- Yazılımı çalıştırın. Giriş ekranında sizden GitHub hesabınız ile giriş yapmanızı isteyecektir. Bilgilerinizi yazın ve giriş yapın.
3- Yazılıma hesabınızı bağladıktan sonra sol alanda isminize tıklayın ve GitHub'da oluşturduğunuz TestProjem deposunu göreceksiniz. TestProjem alanının üzerine geldiğinizde Clone ifadesini göreceksiniz ve bu depoyu bilgisayarınıza aktaracaksınız.

4- Depoyu (repository) bilgisayarınıza kopyaladınız. Bilgisayaranızda nerede çalışma klasörü olarak açıldıysa bu klasöre gidip dilediğiniz gibi çalışın. Dosyalar ekleyin, düzenleyin.
5- GitHub yazılımına gelin ve Local repositories alanından TestProjem'e çift tıklayın. Açılan ekranda yapmış olduğunuz işlemler listelenir. Dilediğiniz yorumu/comment ekleyerek commit ediniz.
6- Commit işlemi Git sisteminde offline çalışır. Henüz GitHub'a aktarılmadı dosyalarınız. Bunun için aynı ekranda üst menüde sync veya publis butonlarını kullanınız.

Yalnızca GitHub'da oluşturulmuş bir repositorynin kendi bilgisayaranıza klonlanarak üzerinde çalışmanızı yaptıktan sonra nasıl commit ve publish yapılacağını tarif ettim.
  • Paylaş
Bahsettiğiniz kaynak kodu dosyaları ise bir git istemcisine ihtiyacınız var demektir.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

572 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt

Konu Başlıkları