Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gittigidiyor'da ürün satarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Ürün açıklaması en önemlisi. Ürünün, varsa defoları, kullanılmışsa hasarları mutlaka dürüst bir şekilde fotoğraflanmalı ve alıcıya gösterilmeli.

Kargo kısmı da çok önemli, öncelikle ürün satın alındığı gün mutlaka kargoya verilmeli, mümkün mertebe alıcının ürünü takip edebilmesine imkan veren kargo firmaları seçilmeli. Buraya kadarı kolay ama gittigidiyor alıcısı mutlaka en ucuz kargoyu ödemek hatta hiç ödememek istiyor. Kargo için mümkünse seçenekler sunulmalı, gerçi sonuçta alıcı ucuz kargo seçeneğini seçip de ürününü geç alırsa da sorumluluğu satıcıya yükleyecektir. O nedenle kargo firmaları konusunda açıklayıcı detayları da seçeneklerle beraber sunmanız iyi olacaktır.

Açık arttırmalı ürünlerde gizli minimum fiyatlı ürün satışı yerine minimum fiyattan başlatarak satış yapmak daha kolay oluyor, kimse ne zaman ulaşılacağı bilinmeyen gizli bir fiyata teklif vermekten hoşlanmıyor.

Salı ve perşembe akşam 8-9 gibi açık arttırması biten ürünler istatistiki olarak daha yüksek fiyatla alıcı bulabiliyor (bu bilgiyi gittigidiyor çalışanı bir tanıdıktan aldım.)

Potansiyel alıcıların soracağı sorulara mümkün mertebe hızlı yanıt verilmesi de oldukça önemli.
  • Paylaş
Ürün açıklaması ve gönderim süreısi kilit noktalar bence. Malum, standart gönderim süresi dolduğunda alıcı siparişi iptal edebiliyor. Ayrıca tüm detayları açıklamaya girmek gerek, gittigidiyor fazlasıyla alıcıyı düşünüyor, en ufak bir bilgi eksikliği olması durumunda meydana gelecek zararı satıcıya yükler.

eğer satış için dükkan açılıyorsa, kargo bedava fiyatlar çıkmakta yarar var. kargo bedava ürünleri sıralamada daha ön sıraya çıktığını duymuştum. Son olarak da en önemlisi olumsuz yorum almamak tabiki. Olumsuz yorum arttıkça ürünler geriye düşüyor
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

83 Görüntülenme3 Takipçi2 Yanıt