Bilmek istediğin her şeye ulaş

Globalde ve Türkiye'de Android geliştiricilere nasıl ulaşabilirim?

Android geliştiricileri hedef kitle olarak seçersem, bu kişileri diğer insanlardan nasıl ayırırım? ortak özellikleri, ulaşılabileceğim platformlar, vs.. her şeyi söyleyebilirsinizDüzenle
Facebook'da grupları vardır. Bazı forumlarda mobil geliştirme konularında bu insanlar olabiliyor. Bunun dışında kariyer sitelerinde de ilan vererek ulaşabilirsiniz. projekurdu.com veya freelancer.com gibi işlerin outsource edildiği platformlar da size yardımcı olur.
  • Paylaş
3

muhammet umut aksoy, başlık sanırım biraz yanlış yönlendirmiş, sorumu şu şekilde tekrar size sorayım, bir projenin hedef kitlesi android uygulama geliştiren kişiler. geliştiricileri kısım kısım olarak değilde, büyük çoğunluğuna ulaşabileceğim mecralar var mı sizce? ya da genel tabirle hedef kitleniz tüm dünyadaki android geliştiriciler olsaydı nasıl ulaşırdınız?

Gökhan Çancılar, Hmm anladım biraz konuyu yanlış anlamışım. Ama en basiti Facebook ilgi alanlarına göre reklam olabilir. Mesela android development gibi ilgi alanları vardır. Ya da beğendikleri bir sayfa varsa, sadece o kişilere reklam yapabilirsiniz.

Bunun dışında yine büyük forumların mobil geliştirme kategorilerine reklam verebilirsiniz. Yani C# konu olsa C# yazardınız da şimdi ilgi alanında android yazan herkes geliştirici değildir. Hani her java bilen Android için geliştirme yapmıyordur.

Biraz çaba sarf etmek gerek. Ama ortak takıldıkları bir yer elbet vardır. Google grupları, github projeleri ya da linked.in de meslek kısmı yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Şimdi bunlar aklıma geldi.

muhammet umut aksoy, çok güzel bir cevap oldu çok teşekkür ederim. aynen söylediğiniz gibi her java bilen android geliştiricisi değildir, mamafih, her android sever de geliştirici değildir, ikisinin arasında bir kesişim kümesi aradığım :)

Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

192 Görüntülenme2 Takipçi1 Yanıt