Bilmek istediğin her şeye ulaş

Gönderi oluşturma sayfasında yazan aşağıdaki latince paragrafta ne anlatılıyor?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce ipsum libero, molestie eget ullamcorper ut, pretium non tellus. Pellentesque vitae rhoncus est. Nam elementum, magna vel dignissim ultrices, ipsum nibh dignissim elit, ut hendrerit arcu orci sit amet arcu. Phasellus ligula nisl, dignissim at ullamcorper sed, lobortis et leo. Donec malesuada pretium nunc ac rutrum. Morbi et magna nibh. Mauris faucibus faucibus ligula, non porttitor nibh molestie sed. Nunc ullamcorper commodo enim Düzenle
Aslında orada hiçbir anlam ifade edilmiyor. "Lorem ipsum" web tasarımcıların kullandığı ve tasarımda bulunan text (yazı) öğelerinin örnek görünümünün nasıl olacağını görmek için kullanılır, "dummy text" dediğimiz örnek cümleciklerdir.

Hatta lipsum sitesinde örnek lorem ipsum cümlecikleri oluşturabileceğiniz bir araç bile mevcut.

Klasik Wikipedia tanımını buradan okuyabilirsiniz.
  • Paylaş
''Pazartesi Hoşgeldiniz, cevap iptal etmek. Fiyatlar daha fazla değil, bu ihtiyaçlarınıza ullamcorper ekle Devamı. Bizim hayat burada. Bir eleman, ya da büyük bir zevk için, bu size daha fazla bildiği gibi, daha burada. Burada ve burada, en fazla burada, ama burada okuyun. Şimdiye kadar, fiyat daha. Hastalık ve bir daha. Lütfen Cuma Hoşgeldiniz, ama daha yapmazlar. Şimdi cevap için, yanıt verin.

Bu işe yaramazsa mayası gibidir. Daha fazla yaşam Bilgi, ne ihtiyaçları için. Dediler için buraya öncesi için, içmek için, gibi. Daha az zaman ya da daha fazla daha fazlası var. Biz kapı bölgesi, kapı özgür bir adamın yazar
biliyorum.''

Translate böyle çevirince bi anlamı var sandım :)
  • Paylaş
4

Hakan Köse, Çeviri sonucu cidden komik olmuş :)

Mehmet Hilmi Tutumlu, burada ve burada,en fazla burada, ama burada okuyun :))

Hakan, :)) çok iyiymiş , anladığım kadarı ile bukelime atincede kullanılan tüm kelime ve cümle yapılarına karşılık gelen text kontrol kelimesi. bizde de f klavye eğitiminde " hız kazandırmak için ve temel vuruş noktaları kas hafızasına otursun diye " kara kara kartallar karlı iyi tarlalarda konaklar" diye bir çalışma var dı, o gibi bişiy ellaam :)