Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çevre Mühendisliği okuyorum. Boş zamanlarımda gönüllü olarak mesleğimi öğrenebileceğim -staj yapabileceğim- şirket önerileriniz hangileridir?

Bulunduğunuz ildeki su arıtma tesisine danışabilirsiniz.
  • Paylaş
Linkedin'e kaydolmanı ve profilini eksiksiz doldurmanı öneririm. Mutlaka sana göre bir deneyim fırsatı çıkacaktır.
  • Paylaş
Kurumsal firmalar zorunlu staj dışında stajyer almıyor genelde. Ama bulunduğunuz bölgedeki danışmanlık firmalarına danışabilirsiniz.
cmo.org.tr/belgelendirme/tescilli_sirke...
yukarıdaki bağlantıdan bulunduğunuz şehri seçip aç dediğinizde bölgenizdeki firmaların bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca çşb'nin sitesinde de lisanslı firma bilgileri mevcut.
isatanbul anadolu yakasında iseniz öğrenci arkadaşlarımı yönlendirdiğim bir yer var. deri osb'de çalışan bir arkadaşım yaz dönemleri öğrencilere yardımcı oluyor.
  • Paylaş
1

Yağmur Nafile, teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için Avrupa Yakasında oturuyorum ama o yönlendireceğiniz yere gitmek isterim açıkçası.

Hangi sektör için bunu merak ediyorsunuz?
  • Paylaş
1

Yağmur Nafile, çevre mühendisliği

Çevre mühendisliği ; hava su ve toprak alanlarından oluşur. Hava ve su çok geniş alanlardır sana hangisi daha etkileyici geliyorsa o firmaları araştırıp onlara yönelmen gerekir. Ve çalışanlarına avantajları dezavantajları işi öğrenme konusunda sorular sormalısın yardımcı olacaklardır.
  • Paylaş
Öncelikle mühendis olacağın için iş hayatında bi yerden sonra yönetici pozisyonunda bulunacaksın. Bundan dolayı sadece çevre mühendisliği üzerine odaklama kendini. Elinden geldiğince kurumsal şirketlerde staj yapmanı öneririm sana. İnsan, zaman, kriz yönetimini kurumsal şirketlerde daha profesyonel öğrenebilirsin. Bilgi donanımını okulun ve sen bi şekilde yaratıyorsun zaten. Onun haricinde çevre danışmanlık firmaları direk mesleğini öğrenmen açısından çok yararlı olacaktır.
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

138 Görüntülenme7 Takipçi6 Yanıt