Bilmek istediğin her şeye ulaş

Google Adsense reklamları ne kadar kazandırıyor?

Google Adsense reklamlarıyla günlük 1000 tekil hite sahip özgün bir sitenin ortlama kazancı ne olur, Google site sahiplerine gerçekten kazandırıyor mu?Düzenle
Google adsense sistemiyle çok fazla para kazanabilirsiniz. Bu para yıllık bazda milyon dolarları bile bulabilir, lakin türkiye nin internet piyasası çok fazla gelişmediğinden, eğer çok yüksek para kazanma hedefleriniz varsa ingilizce sitelere ağırlık vermelisiniz. Google adsense ile aylık 100 dolar ile 10000 dolar arası para kazanmak her zaman olasıdır.
  • Paylaş

Günlük 1000 tekil hite sahip unique bir site günlük 2-5 $ arasında kazanabilir, bu da aylık 100$ üzerinde para demektir. Google reklamlarından kazanç elde edebilmeniz için reklamların site içerisindeki yerleşimi iyi olmalıdır. Kullanıcılar birden fazla sayfa geziyorsa reklamlara tıklama oranları artacaktır.

Aşağıdaki resimde günlük 1.5-2k hite sahip bir sitenin adsense gelirleri görülmektedir. Bu örnek site unique olmayıp reklam yerleşimi pek iyi değildir. Çünkü bu geliri 700-1000 hitli siteler çok rahat elde edebilmektedir.


Google
  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

4390 Görüntülenme6 Takipçi2 Yanıt