Bilmek istediğin her şeye ulaş

Google Drive hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

dropbox.com, icloud.com, box.net, wuala.com, gibi depolama alanlarından ziyade Google Drive hem tek bir Google hesabınızla erişim sağlayabildiğinizden hem de mobil ve masaüstü uygulamaları güçlü ve hızlı güncellendiğinden bence oldukça kullanışlı. 2 gb değil direk 5 GB ile hizmete açılması yine Google'ın Gmail'de olduğu gibi oldukça cömert davrandığının bir göstergesi.
  • Paylaş
Google drive, Chrome web store'da yer alan online uygulamalarla ortak çalışabiliyor. Mesela web store'da yer alan autocad uygulamasında yaptığınız çalışmaları direkt olarak google drive hesabınıza kaydedebilirsiniz. Bu bence en büyük artısı.
  • Paylaş
Piyasaya geç girmesi diğer depolama servislerinin daha popüler olmasını sağladı. Mesela box.com kullanan biri bu siteye alıştıktan sonra yüklediği dosyaları Google Drive çıktı diye Google Drive'a yüklemez (en azından ben öyle yapmam). Şu an kullanmakta olduğum servis Yandex.Disk 10 GB alan veriyor arada pek bir fark yok 5 GB'cık. Tabi Google Drive'da döküman oluşturma ayrıcalığının olması ap ayrı birşey. Yandex.Disk'te sadece görüntülenebiliyor. Ve belirtmem gerek Yandex.Disk masaüstü uygulaması Google Drive masaüstü uygulamasına bakarak daha iyi.

Düşüncem bu şekilde.

  • Paylaş
Takım çalışması gereken uygulamalarda bence kullanışlı, tabi svn veya github kadar değil, versiyon kontrolü yok fakat ücretsiz bir hizmet olduğu için bence çok güzel bir olay, ben ve arkadaşım bir vb.net uygulaması geliştiriyoruz, uzaktayken bunun üzerinden değişiklikleri direk görüyoruz birlikte düzenleyebiliyoruz.
  • Paylaş

Uzun zamandır kullandığımız Google Dökümanlar'ın adı değişti, Google Drive oldu, başka hiçbir şey yok. Mevcut ve başarılı bir ürünü yeniden pazarladılar. Eşitleme haricinde işe yarar yeni bir özellik bulunmuyor. Dosyaları çevrimdışı açıp düzenleyemediğimizi varsayarak, o da pek bir işe yaramıyor zaten.

  • Paylaş
Sonraki Soru
HESAP OLUŞTUR

İstatistikler

1069 Görüntülenme9 Takipçi5 Yanıt